Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan engedjem el, hogy ne a...

Hogyan engedjem el, hogy ne a jegyeimen rágódjak állandóan?

Figyelt kérdés
Másodéves egyetemista vagyok, amolyan átlagos tanuló voltam mindig is és ilyen 3-4-5 jegyeim szoktak lenni. Az egyetemmel kapcsolatban annyi volt a célom, hogy ne rontsak és kb. hozzam össze amit lehet. Na, ez egész hamar meg is bukott, mert az egyetem sokkal könnyebbnek bizonyult a vártnál (egyedül a feladatok mennyisége és a határidők miatt nehéz), csomó igazságtalanság is ért az egyetemen és igazából a motivációmat is elvesztettem. Most már kb. csak azért csinálom, mert nincs jobb ötletem és ennek is több értelme van, mint a semminek. Valamint már egyedül a jegyeim tudnak csak motiválni, annak örülök és kész. Ugyanakkor, ha valami nem úgy sikerül mint ahogyan vártam, akkor utána képes vagyok hetekig azon hisztizni és marcangolom magam, hogy ez az egy feladatom volt és még ezt sem sikerült teljesítenem. A mostani félévemben az egyik tárgyból is 1 ponton múlott az ötös. Egy másikból pedig szintén négyest kaptam annak ellenére, hogy az eredményem (pontok) alapján ötöst érdemeltem volna, de a tanár nem akarta megadni. Szóval most van két négyesem, aminek alap esetben akár örülhetnék is, de ehelyett csak ideges és frusztrált vagyok miatta. Pláne, ha tudom, hogy más megkapta az ötöst akár indokolatlanul vagy csalással elérve azt. Hiába tudom, hogy nincsen semmi jelentősége, semmi nem múlik rajta, senkit nem érdekel, semmit nem számít, engem zavar. Ilyenkor mindig legszívesebben otthagynám az egészet a francba, mert úgy érzem mintha ez azt jelentené, hogy totál alkalmatlan vagyok erre és semmi keresnivalóm nincsen ezen a szakon.
2020. máj. 22. 15:19
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!