Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan ne görcsöljek állandóan...

Hogyan ne görcsöljek állandóan az érettségin?

Figyelt kérdés
Oké, lehet kicsit túlvállaltam magam a két emeltemmel, mert azt hiszem csak az egyikre sikerült úgy felkészülnöm, hogy 80-90%os eredmény várható, a másik nem megy túl jól, 45-60% közé tudom betenni, amiket gyakoroltam azok így sikeredtek. Bár próbálok még tanulni, de a matekkal is elmaradtam, olyan 70% körüliek írok. Nem vagyok elégedett. :( Hiába tudom, hogy semmi nem múlik ezen, bármikor újra próbálhatom, ráadásul egyetemre is bekerülök, még ha nem is arra a szakra, amire eredetileg szerettem volna. Tudom, hogy tényleg nem kéne izgulnom, mégis iszonyatosan szorongok és ez a teljesítményemet is leronthatja. :( Már most olyan kudarc érzésem van. Hogyan szabadulhatnék ettől? Mit csináljak?

2020. ápr. 29. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon átérzem és sajnálom a helyzeteteket és szerintem ilyen kérdésre nem lehet válaszolni inkább együttérezni.

Szerintem itt már nem tanulj olyan sokat,max.azt a rosszul menő emeltet húzd meg,a többiből meg old meg feladatokat annak függvényében mi megy jól és mi nem.Nézd át angolból a levélírási formákat,töri esszé sajátosságait és magyarból is az érvek típusát,szöveg formai sajátosságait.

És ami fontos hogy pihenj,hallass zenét,minél többet legyél a levegőn.Ha teheted tanulj az udvaron.

Ajánlom a Magneb6 -ot ami serkenti a gondolkodást,és csökenti a fáradságérzetet..

2020. ápr. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a hasznos tanácsokat, igyekszem! :)
2020. ápr. 29. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:
20%
Herbál?
2020. ápr. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

utolsó hát te hülye vagy 🤣

te meg mit görcsölsz azon, hogy más mit görcsöl?? 🤣 had görcsöljön nem tehet róla, minden érettségizőnek most ez az egyik legnagyobb stressz az életükben, annak idején én is görcsöltem rajta.

egyébként az nekem is egy pozitívum, hogy nem lesz szóbeli mert emelt matekozom és nagyon nincs kedvem arra tanulni 😃

szerintem nem érdemes azon parázni, hogy milyen lesz, úgyis lesz valahogy. és ez rajtad múlik, nem szerencsén vagy ilyesmi. mindent megoldasz legjobb tudásod szerint és ennyi. az írásbeli nem olyan nagy mumus tényleg. gyakorolj egy picit még, nézz meg egy jópár előző évi feladatlapot hogy pontosan tudd mire számíts, szerintem az segít. nekem is az emelt matek egy ilyen rejtély volt amíg át nem néztem 4-5 lapot és kialakult egy kép arról hogy kb mi lesz.

matekból pedig nézd meg melyek azok a témák amik nem mennek és nézd át az anyagot, az is jópár ponttal fel tudja vinni ha csak plusz 1-2 dolgot is tudsz biztosra

hajrá !! csak magabiztosan! 😃

2020. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, a feladatlapok átnézése sokat segít. 😃

Neked is sok sikert, főleg az emelt matekhoz! 🤗

2020. ápr. 30. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!