Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bemehet-e más hozzátartozóm...

Bemehet-e más hozzátartozóm megtekinteni az emelt érettségimet?

Figyelt kérdés
Ebben az esetben arról lenne szó, hogy bemehetne-e Apukám az emelt info érettségimet megtekinteni helyettem, meghatalmazással vagy valahogy máshogy? Mivel halasztottam egy évet ezért nem iskolából jelentkeztem hanem magamnak intéztem a jelentkezést, így értelemszerűen nem küldik ki az "iskolámnak és a tanáromnak" hanem oda kell mennem megtekintésre ahol írtam, viszont én nem vagyok tanár, se programozó vagy informatikus ezért azt se tudnám, hogy adott esetben hol, miért lehetne plusz pontért/meg nem adott pontért reklamálni! Ezért lenne fontos tudnom, hogy valahogy megoldható-e az, hogy helyettem Apukám menjen be megtekinteni az érettségimet! Válaszaitokat előre is köszönöm!

2020. máj. 25. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

,,Ha a vizsgázó nem tud megjelenni a megtekintésen, egy szabályos meghatalmazással rokona vagy ismerőse is megtekintheti a kijavított dolgozatot. Természetesen a meghatalmazott másolatot is készíthet a dolgozatról. Ha senki nem nézi meg a dolgozatát, a vizsgázót az írásbeli vizsga eredményéről az érettségi vizsgabizottság tájékoztató értekezletén fogják tájékoztatni."


Forrás: [link]


Én tavaly érettségiztem infóból és csak a pontozó lapot nézhettem meg. Ha akartam volna esélyem se lett volna plusz pontot vadászni, mert nem volt gép a terembe. Ha lenne lehetőséged megtekinteni gépen is a feladatodat akkor a javítási útmutató alapján megtudnád nézni. Ehhez nem kell semmilyen szaktudás, csak olvasni kell. Ha nem mész el átnézni az abban az esetben rossz, ha pár ponton múlna a jobb jegy. Viszont a te döntésed ez.

2020. máj. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Helyettem anyukám ment el anno, mert épp dolgoztam a megtekintés napján, és meghatalmazással simán ment a dolog, nem problémáztak az iskolában. Viszont az is egy megoldás, ha te mész el, és lefényképezed az érettségidet telefonnal, otthon pedig megmutatod apukádnak, mert a fellebbezést másnap 4-ig kell benyújtani ha jól emlékszem, így több időtök lenne átrágni a dolgokat otthon nyugalomban. De mehettek együtt is, mert akkor sem fog senki megkövezni. Én több érettségit csináltam szintemelővel, így tapasztalatból mondom, hogy mindegyik út járható.
2020. máj. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2


Idén június másodikán 16 óráig lehet észrevételt, fellebezést benyújtani.

2020. máj. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor a meghatalmazásra az oktatas.hu oldalán találok szabályos formanyomtatványt?
2020. máj. 25. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!