Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A húgom szeretne kollégiumba...

A húgom szeretne kollégiumba járni, de nem tudjuk igényelheti -e? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy szegedi sulit választott, ami tőlünk kb 30-35 km-re van. Mivel a mi városunk külső részén lakunk, ezért busz ami Szeged felé megy nagyjából 6:10 és 6:20 között szokott jönni. Arra is van lehetőség, hogy a fent említett időpontban kel fel és kibiciklizik az állomásra, majd ott ül fel egy szegedi buszra. Az állomás 4 km-re van tőlünk, nyilván fárasztó lenne neki. Az érdekelne, hogy ekkora távolságnál van -e a kolira jogosultsága?

2020. máj. 26. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
A koli nem csak távolságra jár, hanem anyagi helyzetre is (hányan laktok együtt, mennyi az egy főre jutó nettó kereset, van-e hátrányos helyzetű a családban stb.), ezért úgy gondolom, hogy legalább megpróbálni érdemes. Végül is veszteni nem veszthettek semmit.
2020. máj. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ketten vagyunk édestestvérek a húgommal és van egy féltesónk anya új házasságából (apánk meghalt). Anyának addigra vissza kell menni dolgozni, mire húgom kezdené a sulit. Szóval a pénzzel jobban fogunk állni. Az öcsém még csak 4 éves, így nem igazán érti, ha nekünk tanulni kell, tesómnak meg különösen kell ahhoz a nyugi. Akár ez is lehet kisebb indok? Köszi előre is :)
2020. máj. 26. 13:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Az alapján, amit írtál, szerintem igen. Bár nem tudom, középiskolában pontosan hogyan működik, de az is számít, hogy nagycsaládosok vagytok, plusz nekem van egy egyetemista barátnőm, neki is meghalt az apukája, és az is számított jelentkezésnél.
2020. máj. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!