Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jár a diákigazolvány?

Jár a diákigazolvány?

Figyelt kérdés

Most tettem le az érettségit, szeptember óta csak ideiglenes diákigazolványom volt, most május 24-én járt le. Az érettségin valószínű nem szedtem össze azt a pontot, amivel a kettesem meglenne, így szóbeliznem kell, ami júniusban lesz. Igényelhetem a diákigazolványt?

Illetve, ha nincs diákigazolványom, diákmunkára

mehetek?



2020. máj. 26. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha lejárt a diákigazolványod és már nem vagy tanulói jogviszonyban akkor nem jár a diákigazolvány, és anélkül nem mehetsz diákmunkára.

Ha utólag meg tudod szerezni a diákidat, akkor az még ezév októberéig(ha jól emlékszem) érvényes. Tavaly én is ennek köszönhetően tudtam még érettségi után diákmunkára menni.

2020. máj. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ha érettségin megbukom, de mehetek szóbelizni, akkor még tanulói jogviszonyba vagyok, nem? Addig míg szóbeli érettségi le nem megy.
2020. máj. 28. 11:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze! :)

Ezek alapján szerintem októberig van diákid. De azért érdeklődd meg:)

2020. máj. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sikerült elintéznem, tanév végéig kaptam. :)
2020. máj. 29. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!