Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor nem kell elvégezni...

Karcsi022 kérdése:

Most akkor nem kell elvégezni a közúti elsősegély vizsgát?

Figyelt kérdés

"A 219/2020 (V.21) kormányrendelet értelmében a veszélyhelyzet ideje alatt az elsősegélynyújtó vizsgaigazolás bemutatása nélkül is átvehetik a vezetői engedélyt mindazok, akik az okmány kiállításához szükséges többi feltételt korábban már teljesítették."

Szóval akinek megvan a forgalmi vizsgája, megkapja a jogsit. De utána amikor már visszavonják ezt a rendeletet utána kötelező letenni a közúti elsősegély vizsgát vagy nem? Tapasztalatok?



2020. máj. 26. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom mit nem lehet ezen felfogni, egyértelműen van megfogalmazva. Amíg tart a veszélyhelyzet, addig kikérhetik a jogsit azok, akiknek megvan a sikeres forgalmija. Ha visszavonják a rendeletet értelemszerűen érvényét veszti.


Remélem azért a közúti táblák értelmezése nem jelent majd ekkora gondot, mint ez az egy mondat....

2020. máj. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt értem, de ha visszamondják a rendeletet de a jogsit már megkapta az ember, akkor el kell végeznie a közúti elsősegély tanfolyamot utána, vagy annak már nem kell soha többé? :D
2020. máj. 26. 18:07
 3/5 anonim válasza:

Nagy eséllyel nem.Megkaptad és nálad van.Hosszabbításhoz sem kell elsősegélyi,úgy hogy nem nagyon kellesz az.De jó ha megvan,nem nagy cucc

megcsinálni.Esetleg ha valamilyen másik jogsit szeretnél tenni később és kérni fogják jó ha megvan.

2020. máj. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az aki így kapta meg a jogsiját, igenis lekell tenni. A Magyar közlönybe megjelent. Pénteken tettem le, mert utólag kérte a kormányhivatal. Ha meg nem csinálod meg, akkor bevonhassák a jogosítványt.
2020. aug. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

4.

Én nem hallottam,láttam ilyet.Le tudod linkelni?

2020. aug. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!