Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mindegy milyen emelt szintű...

Mindegy milyen emelt szintű érettségit teszek le?

Figyelt kérdés
Olvastam én már minden félét. Felvi-n egyszer ez, a következő héten más, emiatt a "vírus miatt". Szóval, egyetemre szeretnék menni, és történelemből emeltszintűztem. Ez meg is lett. A kérdésem az lenne, hogy megcsinálhatom-e azt, hogy az emelt +50 pontját kérem, de magát az emelt pontszámát nem. Tehát itt egy példa.: Valaki jelentkezik ÁJK-ra. Ugye ott a töri emeltet is kérhetik. De ha mondjuk a magyarom és az angolom sokkal jobb lett, mint a töri emelt, akkor kérhetem a magyar(közép)+angol(közép)+emelt 50 pontját, vagy csak magyar+töri, mivel a töri emelt. Ez azért merült fel bennem, mert nekünk február magasságában az iskolában azt mondták, hogy MINDEGY, hogy miből emeltezünk, bekerülünk a rendszerbe, de azt senki sem említette, hogy "ja, de csak azt viheted amiből emelteztél". Ha ez így van az nem a legszerencsésebb például nekem, mert kb 40-50 ponttal kevesebb lenne, ha a töri-t kellene vinnem. Tehát még egyszer röviden, ha eddig nem lenne érthető. Töri emeltet tettem, de csak az 50 pontot szeretném, és a magyar+angol-t vinni. Ezt megtehetem? Felvi-n olvasgattam, de ott is azt írja, hogy "1 emelt". De azt nem írja, hogy az adott szakra csak azt az egy emeltet lehet vinni. Mert, ha ez így lenne, akkor az ismerőseim is akik emelteztek kb lehúzhatják a WC-n, mert ha más szakot is bejelöltek, oda be se számítják? Pl eü-be nálam meg sem jelent a töri emelt, mint "beszámítható" pont, de ha nem jelenik meg, akkor ergó nem is jelentkezhettem volna. Az egész amiatt ködös, mert nekünk az iskolában azt mondták hogy mindegy miből, azt mindenhol nézik. Már akkor is furcsálltam, hogy egy törit hogy fognak pl egy eü-ben nézni, vagy hasonló helyeken, de egy emelt mindenképp kellett. Áh... nem értem. Ha valaki segítene azt megköszönném.

2020. máj. 28. 14:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: A pontszámító kalkulátor valahol az emeltet meg sem jeleníti,(eü) de nem is írja ki, hogy "emelt szintű vizsga hiányzik, vagy hasonló". Ott a két közepet nézi, de valahonnan beszámolt még 70, azaz hetven pontot. Nem tudom megérteni, hogy honnan, miből, mit számol.
2020. máj. 28. 14:21
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, hogy a felvin egyszer ezt írnak, másszor azt. Minden egyes szaknál le van írva, hogy milyen emeltszintű érettségit fogadnak el. Nyugodtan utána nézhettél volna ennek, ahelyett, hogy csak “furcsáltad”. Olyan nincs, hogy csak a +50 pontot viszed, az eredményedet pedig nem. Egészségügyi szakokon a törit egyáltalán nem fogadják el. Azért fogadták el a jelentkezésed (de ezt is tudnád, ha megnézted volna), mert nem kell ezekre a szakokra emelt érettségi. Nem tudom hova jelentkeztél, én most a Sote egészségügyi karát néztem, és ott nem kötelező az emelt például. Szóval tök fölösegesen emelteztél, mert nem számítják be, és olyan nincs, hogy csak a pluszpontot tartod meg. A pontszàmító kalkulátor pedig tételesen kiírja, hogy miből számolta a pontokat.
2020. máj. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Értem, akkor csak a többletpontot nem vihetem. Viszont akkor, most jól értelmezem, amit te írtál, hogy valahol nem is kell emelt? Mert nekünk azt mondták, hogy az emelt a "belépő" a rendszerbe.
2020. máj. 28. 14:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég logikátlan lenne a te gondolatmeneted, mert úgy sokan azt csinálnák, hogy elmennek valamiből emeltezni, úgy leszarrom módra írnak egy annyit, hogy a +50-et lobogtathassak, és két középre meg jobban rágyúrnának, hogy azt számítsák... gondolom mostmár te is látod mennyire értelmetlen. sajnos vagy az iskola vagy te értetted félre.
2020. máj. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb szakon kötelező egy emelt, de például egészségügyi szakokon (nyilvàn az orvosi nem tartozik ide) illetve a művészeti képzéseken nem az.

De javaslom, hogyha egyetemre szeretnél menni, akkor legyél önálló és nézz utána a dolgoknak...mert a középiskolai tanárok nincsenek ezzel annyira tisztában, és nem véletlenül adnak ki minden évben egy felvételi tájékoztatót...

2020. máj. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy emelt és egy közép szint... Akár milyen szar lett az emelt azt viszed ha csak 1 tárgyból van és pl jogra mész ott kötelező 1 emelt.. Ha ezt nem éred akkor mihez kezdesz majd az egyetemen... Ennél bonyolultabb dolgokat is meg kell tanulni.... 😣
2020. jún. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!