Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt vagy középszintű érettsé...

Emelt vagy középszintű érettségit tegyek kémiából, ha mindegy?

Figyelt kérdés

Egy mérnöki szakra megyek, ahol van kémia, de nem ez a fő ág (tehát nem vegyész), de mivel jelenleg ebben vagyok erősebb a reál tárgyak között és ezt szeretem a legjobban, ezért a matek mellett ebből megyek érettségizni. A kérdésem az lenne, hogy emelt vagy középszinten tegyek érettségit, ha igazából mindegy? Középszinten 90%-ot kellene elérnem, hogy kellő pontom legyen, emelten 50-60%-ot. A tanárom szerint könnyebb emelten egy 50-60%-ot elérni, mint középszinten 90+%-ot, és ő jobban ajánlja az emelt szintet.

Szerintetek? Menjek emeltre ha csak a pontok miatt kellene, vagy össze tudok hozni egy nagyon erős középszintet?



2015. jan. 6. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a tanárodnak.

Nem azt mondom, hogy nem tudod összehozni a 90%-ot, sőt, ha rendesen felkészülsz, 98-99-100 sem lehetetlen. Hibátlan érettségit nagyon nehéz írni, ha mindent tudsz, akkor is kell hozzá egy kis szerencse is, szóval maradjunk 97-98%-ban. Az érettségi közben simán előfordulhat, hogy kikapsz egy olyan feladatot, amivel nem fogsz tudni mit kezdeni. Vagy elnézed a kérdést, félreértelmezed, leblokkolsz, bármi lehet. Egy feladatot elrontasz, és már ott vagy 90% alatt.

Könnyű a középszintű érettségi, simán lehet szupert írni, de bármikor beüthet valami baj, és kicsi a mozgástered.

2015. jan. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdemesebb az emeltet írni, igaza van a tanárodnak!
2015. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig nem! Jól hangzik, viszint az emeltnek köze sincs a középhez!

Én nagyon benne vagyok a témában, hihetsz nekem!

Az összes közepes érettségit 95% fölé írom, kb 50 perc alatt!

Viszont most készülök az orvosira, érettségi bizonyítványom már van, csak tavaly nem vettek fel, de emeltet még eddig soha nem tudtam 45-50% fölé írni!

Még van 3 bő hónapom tanulni, de a számolások iszonyat összetettek és gyakran az elmélet is zavaros. Amúgy nekem 70% kellene a biztos bejutáshoz, de nem mernék fogadni magamra, pedig hosszú hónapokat foglalkoztam már csak a kémiával!

2015. jan. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is már nyár óta a kémia érettségire készülök, az emeltre, mert nem tudtam hogy középre vagy emeltre menjek, még most se tudom. Tudom hogy nehezek és összetettek a feladatok, én is hónapok óta készülök. Igaz, érettségiket nem nagyon írok, meg nekem suliban sincs órám, hanem kéthetente különtanárhoz megyek a számolások miatt, az elméletet önállóan veszem. Így nagyon nehéz, főleg hogy a suli sok időt rabol. :S
2015. jan. 17. 12:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Ülj le megírni egy emelt érettségit! Garatálom, hogyösze fogod fsni magad!

Bocsi, nem akarlak eltántorítani, de nem 1 lépcsőfok van a kettő között.

Nézz rá egyre és oldd meg 3 órán belül!

Ha már most képes vagy 50%-ot írni, akkor emelt!

Ha nem, akkor közép.

2015. jan. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!