Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell kevesebb százalékot...

Miért kell kevesebb százalékot elérni az ötöshöz emelt érettségin?

Figyelt kérdés
Írtam egy emelt történelem érettségit és 71 pontos lett. Ugye 60 ponttól/százaléktól ötös. Nagyon örültem neki, de apum híres arról hogy mindent és mindenkit leszól. Egyből azt kérdezte, hogy hogy lehet kevesebb százaléktól ötös amikor az középszinten 80%tól az. Meg, hogy azért emelt, mert nehezebb akkor miért nem emelik a ponthatárt, miért csökkentik. Tudja valaki ennek a magyarázatát? Köszi az értelmes válaszokat.

2020. máj. 29. 07:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nehezebb az emelt
2020. máj. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem találtam rá konkrét dolgot.(Végig néztem a tájékozatokat, bevezetéséről szóló dokumentumot.) Viszont logikus, hogy kevesebb százalék kell az ötöshöz, mert jóval többet kell tudni, mint középszinten. Ha megnézed a részletes vizsgakövetelményeket 2-3x többet kell tudni és komplexebbek a feladatok, mint ha középszinten érettségiznél. Gondolom azért kell középszinten 80%-tól lennie az ötösnek, mert többnyire mindent kézhez kapsz és csak ki kell olvasni a feladatból vagy az atlaszból. Nem kell hozzá nagy tudás. Viszont ez nem annyira játszható emelt szinten, mert ott több is kell, mint olvasni meg jól értelmezni a szöveget.


Apukádat meg hagyjad, ha ilyen. Sok szülő és rokon megvan ragadva a régi érettségi rendszernél és azért szólják le a gyereket, mert nincsenek tisztába a követelményekkel.

2020. máj. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a százalékkal van a probléma, hanem az apukáddal. Ilyen apám nekem is volt, tudom.

Egyébként benne van a nevében: emelt szintű érettségi, és nem emelt ponthatárú. A tudásszint magasabb, amit kérnek.

2020. máj. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Azért valahol igaza van. Odáig rendben, hogy nehezebb, komolyabb tudás kell hozzá.

Viszont ha emelt szint, akkor ne csak a nevében legyen az, hanem az osztályozásban is, hiszen eredetileg az egyetemi felvételik kiváltására találták ki.


Azért, mert nehezebb, azt plusz pontozzák.

Igazából ez inkább csak elméleti, presztízskérdést, szerencsére felvételnél jelentősége nincs, ott csak a színt és a százalék számít.


Mindenesetre azoknak, akik emeltet tesznek, az egyetemi osztályozás hatalmas pofára esés lesz, ha addig nem néz utána.


Nálunk 60% az még kettes. De a 71 is csak hármas.

2020. máj. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem én sem, hogy miért elég 60% az ötöshöz, oké, nehezebb, de ennyi.

Ertől függetlenül szerintem mindegy, úgyis a % számít a felvételin, ott meg nagyon nem mindegy, hogy 60 vagy 81.

2020. máj. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon rosszul esett apumtól egyébként, de mindegy ezzel már nem tudok mit csinálni.
2020. máj. 29. 09:05
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Igazából az egyedüli két százalék, ami számít, az a kettes alsó határa és a plusz pont megadásának a határa. Az, meg hogy hova húzzák meg a jegyek határait lőtéri döglött kutyát nem érdekli, sehol nem számít a jegy.

Az, hogy miért van alacsonyabban a jegyek határa, az pedig a hülye szülők és a hülye gyerekek miatt van. Nehogy bármelyik is azon sírjon, hogy azért nem lett csupa 5-ős az érettségi bizonyítvány, mert emelt szintűt írt.


ui.: plusz egy ok, amiért pl emelt nyelvi érettséginél 60% az ötös: a nyelvvizsgán is ennyitől mész át.

2020. máj. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
Hogy amikor megkérdezik, hányasra érettségiztél (soha senki nem fogja), akkor egyszerűen csak elmondhasd a jegyet, ne kelljen mellé mondani, hogy emelt szintű meg középszintű meg ezmegaz kutyafüle. Aki emelt szinten ír 60%-ot, jó eséllyel egy középszintűt megírna 80%-ra. Könnyebben érthető egy olyan embernek, akinek fogalma sincs a százalékokról, különböző érettségikről. Nekik legyen elég annyi, hogy ötös és kész. Akinek meg számít, úgyis tudja, mi a különbség a közép meg az emelt között, illetve a százalékok fontosságát is ismeri.
2020. máj. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!