Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben mi tortenik?

Ebben az esetben mi tortenik?

Figyelt kérdés

Jovore erettsegizem.A felveteli pontok szamitasanal ezt talaltam: "5 tantárgy osztályzatából kell kiszámítani (magyar nyelv és irodalom (átlaga), történelem, matematika, választott tárgy /bármelyik két évig tanult tantárgy lehet/, idegen nyelv /nemzetiségi nyelv és irodalom/), az utolsó két tanult év végi érdemjegyei (legfeljebb 25-25) összegének kétszerese, amellyel így maximum 100 pont szerezhető. "


Ezzel csak az a gond,hogy en kozepiskolaba human szakon vagyok es elso ket evben tanultam meg mateket,de 11be mar nem es 12be sem fogok.Igy matekbol nem lesz atlagom.


2010. júl. 30. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Nem tanulsz matekot? Úr isten, kicsit változtatnék ezen az iskolarendszeren ha tényleg így van.

2. Ha humán szakos vagy, illene tudni írni.

3. Átlag, nos igen, ebben az esetben... Hülye az iskolád.


De megsúgok valamit: Nem fontos az évvégiket beküldeni oda, ahova jelentkezel. Ilyenkor automatikusan dupláznak, ennyi.

2010. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szövegértési gondjaitok is vannak:


"az utolsó két tanult év végi érdemjegyei"-t írja a szöveg, nem azt, hogy a 11., 12. osztály jegyeit.

2010. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így más, de akkor se kéne még egy humán szakirányú osztályban se elhanyagolni a matekot.
2010. júl. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

milyen suliba jársz te? így hogy fogsz belőle érettségizni?

egyébként meg duplázhatod a felvételi tantárgyak érettségieredményét is. én alapból meg se adtam a középiskolás jegyeimet.

2010. júl. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az nem baj. Ezt úgy kell érteni, hogy az adott tárgyból az utolsó két év (amikor azt a tárgyat tanultad) évvégi érdemjegyei.

Tehát, (most csak mondok egy példát) fizikát tanultál 9-ben, 10.-ben, 11.-ben és a fizika a választott tantárgyad, akkor a 10-es és a 11-es jegyet kell beírni.

2010. júl. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!