Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE-n beszámítanak más...

ELTE-n beszámítanak más egyetememen, ez esetben a NYME-en elvégzett egy évet?

Figyelt kérdés
Csillagásznak szeretnék menni. Viszont sehogy se tudom megoldani azt hogy leköltözzek Bp-re. Úgy tudom az ELTE-én 1 évet kell fizikán tanulni és utána lehet mint szakirányt választani a csillagászatot. Ha az így és én a NYME-en végezném el azt az egy év fizikát akkor az ELTE-n lehetne onnan tovább folytatni? Illetve ezt a szakirányt lehet levelezőn csinálni?
2011. okt. 8. 06:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
nyme fizikán ugyanúgy van csillagász szakirány.
2011. okt. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Komolyan?

Én sehol se találtam. Nagyon örülnék neki ha így lenne. Esetleg tudnál egy linket adni?

2011. okt. 13. 07:59
 3/16 anonim ***** válasza:

[link]

én is ide járok, csak matekra. de ismerem a fizikás tanárokat. jófejek. meg ott van a csomó pénzből fejlesztett csillagvizsgáló az egyetem tetején. oda is be szoktam nézni néha.

2011. okt. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ezt nem is tudtam, de nagyon örülök neki!

Az viszont nem mindegy nekem hogy fizika vagy csillagászat, sajnos a kettő nem ugyanaz.

2011. okt. 14. 18:23
 5/16 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló tudnál adni egy elérhetőséget magadról? Mondjuk egy emailt? Lenne gy pár kérdésem. :)
2011. okt. 14. 18:32
 6/16 anonim ***** válasza:
szerintem te nem igazán érted a rendszert. olyan, hogy csillagász alapképzés nem létezik! mindenhol fizikus diplomát kapsz csillagász szakiránnyal. csillagász max akkor leszel, ha a mesterképzést is elvégzed utána. azt hiszem az SZTE-n van csak csillagász mester, ahova évente ha jól tudom mindössze 5 ember kerülhet be (de ebbe már nem vagyok biztos, engem annyira nem érdekel a dolog).
2011. okt. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem. "mindenhol fizikus diplomát kapsz csillagász szakiránnyal"

Ezt se nagyon értem, teljesen mindegy hogy hol csinálom meg a fizika diplomát? Illetve a csillagászat szakirányt azt hogy szerzem meg mellé? Sajnálom ha értetlennek tűnök de nekem ez nagyon nem tiszta.

2011. okt. 16. 11:54
 8/16 A kérdező kommentje:

Informálódtam egy kicsit.

ELTE-n is van csillagász mesterképzés. A fő kérdésem az hogyha a fentiek szerint az NYME-n elvégzek egy fizika diplomát akkor az ELTE-n folytathatom a csillagász mesterképzést?

2011. okt. 16. 11:58
 9/16 anonim ***** válasza:

minden fizika bsc szakon fizikus leszel. a szakirány csak azon belüli specializáció. 180 kredit a diploma, abból 120 mindenkinek mindenhol ugyanaz + 10 kredit szabadon választható + 50 kredit a szakirány. a szakirányt majd második félév végén kell választanod azok közül, amik vannak az egyetemeden. én pl tanári szakirányon küldöm.

igazán csillagász csak az msc elvégzése után leszel. ugyanúgy, mint én tanár is csak a tanári msc után lennék.

konkrétan csillagász mesterképzésre csillagász szakirányú fizika vagy földrajz alapszakokról lehet továbbtanulni.

tehát az tökéletes taktika, hogy végigcsinálod szombathelyen a fizika szakot és utána mész az eltére mesterképzésre. egyébként tanít is itt óraadoként egy eltés csillagász (Dr. Kovács József). pont most vannak itt a csillagászati hetek és voltam is egy előadásán. de szerintem ha ide akarsz jönni célszerű először rákérdezni a fizika szak szakfelelősénél, hogy hány ember kell a csillagászati tárgyak hirdetéséhez, mert most nappalin csak 3 fizika szakos elsős van. elég családias lehet a légkör náluk. :-D

2011. okt. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszönöm a válaszodat. Nekem anyagi szempontokból fontos hogy nappalin legyek. És így tudok is 3 évet nyerni, erre voltam nagyon kíváncsi. :D
2011. okt. 16. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!