Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2021-es (szeptemberi) felvétel...

2021-es (szeptemberi) felvételin gazdálkodás és menedzsment szakra ha emeltezek angolból, akkor megkapom a plusz 50 pontot nyelvvizsga mellé?

Figyelt kérdés
Angolból C1-es nyelvvizsgám van, az ugye +40 pont. Azt nem tudom hogy ha emeltezek angolból, akkor emellé megkapom-e a plusz 50 pontot. Avagy érdemes lenne másból emeltezni. (Pl. ha infóból emeltezek, de nem annak számítom az érettségi pontszámait, hanem mondjuk a matek és angol középnek, az úgy lehetséges?) Bocsánat, hogy kicsit kuszán írtam le, de már nagyon belekeveredtem ebbe a rendszerbe. Eelőre is köszönöm!

2020. jún. 1. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha informatikából emeltezel, de a kettő választott tárgynak a matek és angol közepet akarod/jönne ki jobban pontszámügyileg, akkor nem jár az emeltért az 50 plusz pont. Emeltre akkor kapod meg, ha annak az érettségi százalékával számolsz.

Ugyanez vonatkozik az angolra, ha a közepet akarod, akkor nem kapsz 50 plusz pontot, hanem 40 pontot kapsz a C1-es nyelvvizsgára.


Véleményem szerint ez a kettő lehetőség lenne a legjobb:

-Emelt angol és emelt informatika, ez a kettő a felvételi tárgy, így 50+50 többletpontot kapsz.

-Emelt informatika és közép matek/angol, így az emelt után jár 50 és a C1 angol nyelvvizsga után a 40 többletpont.

2020. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. jún. 7. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!