Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a kedvenc természettudomány...

Mi a kedvenc természettudományos tantárgyatok? Fizka, kémia vagy biológia? És miért? Mit szerettek benne?

Figyelt kérdés

2020. jún. 1. 13:45
A kérdező szavazást indított:
Fizika
Kémia
Biológia
26 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kémia. Szerettem a kísérleteket, az anyagok reakcióit.

24F

2020. jún. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Biológia. Nekem sokkal érdekesebb az élőkkel foglalkozni, könnyebben bele tudom élni magam a helyükbe, könnyebben látom cukinak akár a papucsállatkát is, mint egy rudat, ami l hosszú és F erővel nyomják a végét. Vicces, mert most minden félévben van egy-két fizikás tárgyam az egyetemen és ez is jó, de mindig a biosz lesz a favorit.

A biológiában az élőlények maguktól mozognak, saját gondolataik, késztetéseik vannak, szomjasak és isznak, éhesek és megeszik a másik élőlényt, ami ebbe belehal. A táplálkozó megszerzi az energiát és él tovább teljesen önállóan. A születés egy csoda. Az egyedek bár meghalnak, de a fajok fennmaradnak és az evolúció miatt mégis változnak. Érdekes belegondolni abba, hogy melyik állat vajon mennyire különbözik tőled, hogy igazából egy nagy, nyüzsgő, élettel teli bolygón élünk közösségben és minden mindenre hatással van. És élet nélkül minden olyan szürke lenne.. Vajon hogyan jelent ez meg?

Az is érdekes, vajon más bolygón milyen élet alakulhat ki más feltételekkel? És milyen volt nálunk sok-sok évvel ezelőtt? És milyen lesz a jövőben? Az ember milyen lesz?


Kevesebb a bemagolandó betű és képlet; amit magolni kell, azok legalább szép szavak. Gyakorlatozáson kevesebbet ülünk egy gép, vagy a büdös kémcsövek előtt, viszont sokat tanulunk, ha csak kimegyünk a természetbe, ami már készen kínálja a tanulmányozandó anyagot. És én könnyebben tudom elképzelni a biológiai folyamatokat, jelenségeket, mert a mi méreteinkhez hasonlóak, hozzánk hasonlóak. A fizikai, kémiai részecskék csak kis drazsékként repkednek és akkor a kék legyen a negatív, a piros a pozitív és most fogadd el, hogy ezek vonzzák egymást.

2020. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő válaszod! :)

Jöhetnek még indoklások.

2020. jún. 1. 21:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is a biológia. Az okokat az előző válaszoló szépen összefoglalta :) Én egyébként humán beállítottságú vagyok, jelenleg is bölcsész karra járok, a biológia órákat a gimiben mégis nagyon szerettem. Szerintem az egyik leghasznosabb tantárgy, mindenkinek csak az előnyére válik, ha ismeri a környezete és önmaga működését!
2020. jún. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindhárom, hiszen egymásra épülnek, ugyanis mindegyik tantárgy választ ad a környezetünkben lévő termèszeti jelenségek okaire és miértjeire, mindhárom a hétköznapi életre készít fel, például bioszon megtanulod az emberi test működését, a kémia a háztartási vegyszerek összetételét, valamint az élelmiszerek szerepét is tanítja, míg a fizika az elektromos rendszerek, valamint a fizikai erők ismeretére tanít
2020. jún. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik se, de ha a 3 közül választani kell, akkor biológia, mert számomra az a legkönnyebben megtanulható és vannak benne érdekesebb részek. A fizikát, kémiàt utálom, sokszor nem értem, nekem nem áll rà az agyam.
2020. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a biológia. De a kémiát is szerettem, érdekesnek tartottam.
2021. aug. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!