Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy szoktatok természettud...

Ti hogy szoktatok természettudományi tantárgyakat tanulni?

Figyelt kérdés

Biológia és kémia érdekelne leginkább. Konkrétan a módszerre vagyok kíváncsi ahogy feldolgozzátok az anyagot (pl: minden fontos dolgot kiírtok a füzetbe vagy csak rövid vázlatot írtok, sokszor ismételgettek egy-egy fogalmat, vagy többször leírjátok őket, vagy pl nem erőlködtök annyira és jól szétbontjátok a leckét de minden nap ismételgetitek egy kicsit ugyan azt a részt)


Kérlek segítsetek, biztos vannak itt orvostanhallgatok, kémikusoks, biológusok, gógyszerészek akiknek ez nagyon megy és jó tanácsokkal el tudtok látni, kérlek azt ne írjátok hogy ezt mindenkinek magának kell kitapasztalni (mert ha így van majd ki is fogom,de addig el akarok kindulni valahogy és amúgy is a tiétekre vagyok kívncsi)


Esetleg ha valami szakirodalom (tanulásmódszertan) van a témában azt is szívesen várom.



2013. ápr. 14. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kémia BSc hallgató vagyok és minden természettudományi tárgyat úgy szoktam tanulni, hogy első lépésként megértem az anyagot (általában ez még előadáson megtörténik), aztán otthon jegyzetből tanulok. A fogalmakat, definíciókat, törvényeket stb. szóban ismételgetem, a reakcióegyenleteket, képleteket, molekulaszerkezeteket meg sokszor leírom vagy lerajzolom. Hosszú időn át többször visszatérek az anyagra, aztán a vizsga előtt még áttanulom: egyszer-egyszer elmondom az összetettebb definíciókat meg lerajzolom a lerajzolnivalókat :D

Plusz én szeretek úgy tanulni nagyobb dolgokat, hogy csinálok egy táblázatot (vag jó esetben alapból táblázatos a dolog amit meg kell tanulni) aztán keresek benne tendenciákat, kapcsolatokat, és így egymáshoz viszonyítva tanulom meg őket. A periódusos rendszert pl. úgy tanultam meg, hogy szavakkal össze kapcsoltam elemeket. Pl.: "VÉ-EN-BÉTA": Vanádium, Nióbium, Tantál; "TIVO CROMAGNON": Titán, Vanádium, Króm, Mangán (a TIVO azt hiszem valami amcsi tv-s rendszer); a FERUOS(Vas, Ruténium, Ozmium), meg a CORHIR (Kobalt, Rénium, Irídium) meg úgy hangzanak mint valami nevek :D. A három R-el kezdődő átmeneti fémet úgy jegyeztem meg, hogy annyit tanultam meg, hogy RERURH, vagyis az első kettő magánhangzós, azok abc-sorrendben, a harmadik meg a mássalhangzós. A 8. mellékcsoport 4. periódusbeli elemeit így: FECONI. Még középsuliban ilyen táblázatosan jegyeztem meg a szögfüggvények nevezetes értékeit is. Aztán az ilyen táblázatokat felrajzolom ha szűkség van rá, és akkor csak le kell olvasnom, és nincs az a tépelődés, hogy "A mangán után vas jön vagy a kobalt?".

Szóval szétszedem kisebb darabokra aztán valamilyen logika szerint újra összerakom.

2013. ápr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, érdekes és hasznos lesz! ha valkinen van még valami egyedi tanulásmódszertana írjon...
2013. ápr. 15. 21:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Amit csak tudsz nézz meg oktató filmen, tudományos filmen. Menj ki a természetbe nézd meg a saját szemeddel. Végezz el minden kivitelezhető kísérletet. Csak az a tudás igazán a tiéd amit gyakorlatban élőben láttál.
2013. máj. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!