Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki segítene egy ballagási...

Nojaaa16 kérdése:

Valaki segítene egy ballagási beszéd megírásában?

Figyelt kérdés
Egy ballagási beszédet kell írnom a szülőknek, ám nem tudom ,hogz miknek kellene és miknek nem kellene benne lenni. Valaki megtenné ,hogy egy mintát ide csatolna/írna?

2020. jún. 1. 15:04
 1/2 anonim válasza:
100%

Mivel nem vagyok gyakorlott beszédmondó, ezért egyik ikonikus magyar írónk, Rejtő Jenő ironikus véleményét idézem: „Olyan a jó ünnepi beszéd, mint a nyári ruha mellénye: rövid és céltalan.” Ami az első feltételt illeti, igyekezni fogok nem visszaélni a türelmetekkel, a másodikat meg pedig majd ítéljétek meg a végén.

Kedves Szülők, Köszönettel tartozunk Nektek, hisz nélkületek nagyon sok dolog nem sikerült volna úgy, ahogy végül sikerült. Az osztálykirándulásokra kapott ellátmányok, a háttérből való támogatásotok a sok ébrentöltött éjszaka, az aggódásotok, a figyelmetek, a fegyelmezéseitek, a segítőszándék, a kedvesség, a megértés.

Nélkületek nem lennénk itt.

Lelkünk mélyén mindig is tudtuk, de talán sosem hittük azt, hogy ez a nap ily hamar eljön.

Hálásak lehetünk mindannyian, hogy ilyen körülmények között tölthettük el ezt a négy évet, mégha néha bosszúságot is okoztunk nektek és kedves tanárainknak a csínytevéseinkkel, a nemtörődömségünkkel.

Küzdöttünk, sírtunk, nevettünk együtt, közösen, osztozva a hétköznapi élményeken. Sokszor követeltük a jogainkat megfeledkezve kötelességeinkről. Volt, hogy magunkba zuhanva a (osztálytermetek száma) egy hideg, havas téli napon kinézve az ablakon nem leltünk válaszokat az előttünk lévő matekdolgozat kérdéseire. Mégis, gimnazistának lenni olyan volt, mint színnel és hangokkal feltölteni egy fekete-fehér néma filmet.

Ijesztő lesz ismét elhagyni magunkból egy darabot, s ennek a nyers darab töredékének emlékét tovább vinni a jövő rögös útjaira apró csomagként magunkkal, hogy majd az reményt adjon. Reményt adjon egy újabb hideg, havas téli napon azzal, hogy felidézzük a gimnazista éveink legjobb pillanatait és rájöjjünk, hogy még mindig nem tudjuk azokra a bizonyos matekkérdésekre a választ.


Remélem segítettem, ez volt az én beszédem. :)

2020. jún. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat sokat segítettél :)
2020. jún. 6. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!