Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így érdemes egyetemre menni?

Így érdemes egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem és az utóbbi jó pár évem nagyon rémes volt , rengeteg lelki sebet szereztem , amik még nem gyógyultak be.

Mindig is egyszerű, szégyenlős és zárkózott , nehezen megnyíló típus voltam. Hála Istennek hitben sokat erősödtem és emellett ki is mertem állni. Soha senkire nem erőltettem rá semmit , de mivel néha nem egyezett a véleményem pár osztálytársammal , kinevettek , hanyagoltak , volt hogy az egész osztály előtt megaláztak , ahelyett hogy tiszteletben tartották volna , hogy más a véleményem ( katolikus iskolába jártam) .

Szerintem ez a sok sebzettség tudatalatt is befolyásol , mert észre vettem magamon , hogy “félek” , ha csak tehetem kerülöm a korosztályomat. Gondolom így próbálom magam megóvni egy újabb sebtől.

A bátyám 9 évvel idősebb tőlem. Az ő korosztályával jól megvagyok , kedvelem őket .

Beadtam a jelentkezésemet egy egyetemre , nappali tagozatra , de most már elbizonytalanodtam ezen az egészen , hogy ez jo ötlet lenne-e. Mivel még a “mostani” sebeim sem gyógyultak be , félnék újabb és újabb bántásoktól, megalázásoktól. Úgy hallottam, hogy ez egyetemi évek főként a kocsmázásról és szexről szólnak . Én nem bírom az italt , alkalmi kapcsolatokban meg nem vagyok benne , szóval bennem van a félsz , hogy ezek miatt ismét ki lennék közösítve, nem találnám a helyem.

Azon gondolkoztam, hogy érdemesebb lenne inkább levelezőn elvégeznem, hisz valószínűleg idősebb társaim lennének , de viszont akkor dolgoznom is kellene és nem tudom bírnám-e a kettőt együtt .

Az is megfordult a fejemben , hogy inkább nem is megyek egyetemre , hanem inkább elmegyek dolgozni.

Tanácstalan vagyok, mit tehetnék?



2020. jún. 5. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:
99%

Egyetemen azért jóval "értelmesebb" és megértőbb emberekkel leszel körbevéve, nem úgy, mint pl. középiskolában.


Meg mindenki a saját dolgával és problémájával lesz elfoglalva, nem azzal, hogy pl az egyik szaktársa nem iszik, vagy mert más a véleményed és a meglátásod bizonyos "dolgokról".


Meg egyetemre azért elég sokféle ember jár, mindenki megtalálja a maga kis társaságát, úgy gondolom.

2020. jún. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Egyetemre menni akkor éri meg, ha kell a papír és a tudás a kinézett szakmához/munkához. "Csak úgy, mert miért ne" szerintem nem éri meg. Ha még nem tudod mivel akarsz foglalkozni akkor hagyj ki 1 évet és menj el dolgozni, addig találd ki, hogy mit szeretnél kezdeni magaddal.
2020. jún. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

"Úgy hallottam, hogy ez egyetemi évek főként a kocsmázásról és szexről szólnak "


Ez aranyos, de imk

2020. jún. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
98%

"úgy hallottam, hogy ez egyetemi évek főként a kocsmázásról és szexről szólnak"


Ez aranyos, de inkább az amerikai filmekben van így. Az egyetemen mindenkinek megvan a maga köre. Vannak, akik el szoktak járni inni, vannak, akik elvannak egyedül, vannak akik 2-3-as csoportban. A legtöbb órán különböző emberekkel vagy amúgy is, nem igazán foglalkoznak egymással az emberek.

2020. jún. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
98%

Ez egyáltalán nem így van ahogy leírod, akkor mész bulizni ha akarsz és senki nem néz ki érte. Én is visszahúzódó voltam nagyon sokat szekáltak a gimiben és féltem hogy az én hibám es hogy biztos velem van a baj hogy nem tudtam jól beilleszkedni. De az egyetem más volt megbánnád ha kihagynád, én egy eszméletlen befogadó környezetbe kerültem (nem bulizom hozzáteszem eddig 2 év alatt 1 bulin sem voltam). Senki nem szekált érte és rengeteg jó barátom lett.

Szóval ne hagyd ki mindenképp próbáld meg hogy mi lesz szeptemberben.

Sok sikert a felvételihez. :)

2020. jún. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!