Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri egyetemre...

Szerintetek megéri egyetemre menni, vagy inkább dolgozni érdemes?

Figyelt kérdés
Úgy látom az egyetemeken egy csomó fölösleges dolgot kell tanulni. Az elhelyezkedéshez meg minimum több év szakmai tapasztalat szükséges, szóval tanácstalan vagyok. A válaszokat köszönöm! :)

2017. jún. 27. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mi szeretnél lenni. Orvosnak nem mehetsz diploma nélkül, asztalosként viszont minden további nélkül el tudsz helyezkedni egyetem nélkül is.
2017. jún. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
96%

Nekem megérte egyetemre menni, mert ilyen munkám tuti nem lenne, ha érettségi után mentem volna. Mondjuk én viszonylag jó értelmi képességekkel rendelkezem és tanulni is szerettem. Érettségi után elég kevés helyre lett volna esélyem, ahol a képességeimnek megfelelő munkát tudtam volna végezni (eladó, gyár kb... már olyan munkákhoz is tapasztalatot, Excel-tudást stb. várnak el, ahova érettségi elég...). Így meg tudtam válogatni, nem kellett az első munkára igent mondanom, így most nem minimálbért keresek, hanem nettó 250-et.


Amúgy tényleg sok baromi fölösleges dolgot tanulunk egyetemen, de tanulunk mellette épp elég sok hasznosat, plusz ki tudja, kinek mi a hasznos. Illetve azért egyetem mellett is lehet dolgozni... ha nem mocsok szar az órarended, akkor tök jó irodai munkákat is meg lehet csípni, nemcsak a Tescóban csipszkóstoltatást. Vagy ha olyan helyre mész, ahol van kötelező szakmai gyakorlat, még jobb.

2017. jún. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

#2-es minek tanultál?

Egyébként szerintem ha úgymond "könnyű" szakra mész és a levelezőt választod, emellett pedig tudsz dolgozni, vagy "elismert" szakot választasz, amivel nem lehet Dunát rekeszteni,viszont 100%-ig komolyan veszed, és nem dolgozol mellette akkor mindenképp megéri az egyetem :)

Viszont dolgozni is jobban megéri most, mint lébecolni egy informatikus-könyvtáros vagy ilyesmi szakon. Szerintem a diploma elismertségétől függ.

2017. jún. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
91%
3-as: anglisztika szakon tanultam, mellette szerkesztői ismeretek minor. Utána színháztudomány szak. Végül nem az utóbbiban helyezkedtem el... szerettem volna, de még spéci tanulmányokkal is belterjes. Viszont igyekeztem olyan diákmunkákat vállalni mellettük, amik jól mutatnak életrajzban, és színházi gyakorlati helyre is olyan helyre mentem, ahol a nyelvet tudtam használni és adminisztrációs gyakorlatot tudtam szerezni. Hogyha mégse tudok színházban elhelyezkedni, legyen olyan tapasztalatom, amivel van esélyem, hogy felvegyenek. Ja, és a nyelvtudásomat mindvégig szinten tartottam. Most egy kiszervezett próbavásárlói cégnél vagyok kapcsolattartó brit emberekkel.
2017. jún. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt egyszerre. Ha kij9össz egyetemről friss diplomával plusz egy-két év szakmai tapasztalattal, akkor nagyon zsíros állásokat lehet megcsípni.
2017. jún. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
szerintem dolgozni érdemes. Miért? a legnagyobb probléma, hogy az egyetemen meg akarják tanítani az embereknek az évekkel ezelőtt releváns tudást. ha dolgozni fogsz, az egyetemen "szerezett" tudás 99 százalékát nem fogod használni,a cég fog betanitani a konkrét munkára néhány hónapos belső képzéssel. ma Magyarországon nem az számít, hogy valaki milyen egyetemet végzet, az számít, hogy mennyire vagy fogékony az új képességek elsajátítására, mennyire tudsz rugalmasan alkalmazkodni az új feladatokhoz, mennyire tudsz normálisan együttműködni a téged körülvevő emberekkel. több ismerősöm van aki elvégezte az egyetemet, mesterszakos diplomával rendelkezik, 450 feletti érettségi pontszámmal elérhető szakok...egyikük sem használja semmire a diplomát, talált jobban fizető irodai munkát IT területen ahova semmilyen tapasztalat nem szükséges, és több pénzt adnak havonta mint egy diplomás pályakezdő mechatronikai mérnöknek. bennem az után hogy ezeket a tényeket megismertem, nem merült fel kérdésként, hogy érdemes-e egyetemet végeznem. fél évet ugyan jártam a BME re, nagyon jó bulik vannak, de ha 30 éves korodra örülnél ha lenne 15 milliód félre rakva, ahelyett hogy valamelyik egyetemen töltöd az időd, tanulj meg angolul, németül és ülj le egy légkondicionált padlószönyeges irodába, ahol akkor mész el csócsózni a kollégákkal amikor jól esik, ingyen kávézgathatsz és minimális erő befektetéssel fogsz annyit keresni amiről egyesek csak álmodoznak, plusz részt vehetsz mindenféle képzésen ahol tovább képezheted magad, munkatapasztalatot szerzel, és ezek sokkal jobban fognak jönni később, mint ha elmész egy interjúra és vigyorogva felmutatod, hogy neked van egy baromi menő diplomád. Nem mondom hogy az egyetem rossz dolog, mert végezze el aki szeretné, de az tény hogy vannak más lehetőségek is, és nem csak meki, meg utcaseprő. Sajnos a gimnáziumban azt verik minden gyerek fejébe, hogy fiam, ha nem szerzel diplomát, majd nem lesz normális munkád...ez az egyik legnagyobb átverés amit életem során meg kellett tapasztalnom.
2017. jún. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó színvonalú egyetemre mindig megéri menni. Sokkal több lehetőséged lesz utána és a kapcsolati tőkéd is fejlődik.


Olyan szakot kell választani ami önmagáért érdekel, tehetséged van hozzá, szívesen csinálnád. (Eszedbe ne jusson az alapján választani, hogy ma mi keresett a munkaerőpiacon. Teljesen irreleváns, néhány év múlva másképp lesz, ráadásul nem ettől függ a sikerességed.)

2017. jún. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!