Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Semmi esély nincs már rá,...

Semmi esély nincs már rá, hogy kinyissanak szeptember előtt az egyetemi kollégiumok?

Figyelt kérdés

Nem fogadhat a saját kollégiumom, mert nem nyithatnak ki, de többen is vagyunk, akiknek gyakorlat teljesítése, illetve vizsgák szempontjából nagyon kellene szállás, mert nem tudunk bejárni. Semmi esély nincs már rá, hogy kinyissanak idén a kollégiumok és visszamehessünk? (Egyébként a külföldiek bezzeg ott lehetnek, nekik nem kellett kiköltözni. Ezt sem értem, hogy ők miért lehetnek bent.)

(Nem a saját sulink kollégiumában vagyunk, hanem másikban, mert a saját sulink kollégiuma borzalmas.)



2020. jún. 7. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk nem lesz, tiltva van, aki kapott a helyzete miatt (lehetett jelentkezni), az maradhatott pl. határontúliak.

Igen, ez nagyon kellemetlen szituáció. Néztem magánkolikat, 65 ezerért van.

Viszont én szeretnélek kérni, hogy ezért ne szidd a külföldieket, mert sokkal gázabb szituban vannak, akár több ezek kilométerre a családjuktól, akik lehet még nagyobb vészhelyzetben voltak, mint mi magyarok. És dönthettek, hogy hazamennek másnap, akár százezres repjegy áron, oda a félévük vagy maradnak és talán így tudják biztonságban a családjukat.

2020. jún. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem a külföldieket szidtam, hanem az intézkedést, mert ők minden segítséget megkaptak, mi meg egyik napról a másikra kaptunk egy emailt hogy másnap estig költözzünk ki és nem mehetünk vissza, pedig 140 km-ről nem lehet bejárni teljesíteni a gyakorlatot meg vizsgázni. A külföldieknek meg még az is fel volt ajánlva, hogy ha nem szeretnék a kolit amíg a vészhelyzet van, segítenek nekik albérletet keresni,nekem meg az albérletekre is azt mondták, hogy két hónapra nem adják ki. (külföldinek persze igen, de a magyarnak már miért is segítsen Magyarországon bárki) és mindezek ellenére is csak az megy, hogy szegény külföldiek, de az, hogy magyarok is így emiatt sokan lehet, hogy nem tudnak levizsgázni kb senkit nem érdekel. :( És akkor még elvárja tőlünk azt is a közvélemény, hogy sajnáljuk a külföldieket, hogy nekik milyen nehéz mikor mindenki nekik kuncsorog, hogy hagy segítsen már, ránk meg tesznek magasról. Rengeteg egyetemista pl elvesztettem a munkáját amiatt, hogy haza kellett költöznie a kollégiumok és még a diplomája is veszélyben van, ha nem tud 50-60 ezerért magánszálláshelyet fizetni. Szóval nem gondolnám hogy nehezebb helyzetben vannak a külföldiek, mert sokszor pl maguktól nem mennek haza akkor sem, ha megtehetnék, mert azt mondják itt jobban szeretnek lenni. Nem őket utalom érte nyilván, hanem ez az egész így nem igazságos, mert miért őket kell elsősorban segíteni, mikor sok magyar egyetemista is bajban van?
2020. jún. 8. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!