Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha elmúltam 18 éves, de még...

Ha elmúltam 18 éves, de még diák vagyok (nem egyetem) akkor még diákmunkának számít az amit dolgozok?

Figyelt kérdés

Jövőre 18 leszek, de még mindig fősulis. TÖbb okból: 1. évvesztes vagyok, 2. nulladikba is jártam, tehát egy nulladik 9. osztályba jártam, ami után jött a "valódi" 9. osztály...


Most jelenleg dolgozom egy cimbinél. Mi lesz, ha elmúlok 18? Maradok diákmunkán, mert hát fősulis vagyok még, vagy akkor átpapíroznak rendes munkás beosztottként? De akkor meg csak asti suliba mehetek.. Na most mivan?


2020. jún. 12. 16:45
 1/7 A kérdező kommentje:

Mert mostazon filózok, hogy nagyon rosszul járnék ,ha nem amradhatnék diákmunkán.


Ha adózni kell utánam, mint rendes beosztott vagy mi, akkor azt az én fizetésemből (is) levonják. tehát a munkáltatómnak többe is kerülök, én meg kevesebbet is kapok. Így a fizetésem leesik Nettó 280 ról 180-ra. Ez rettenetes bukás, szerencse, hogy a szüleim toleránsak és egyetem végéig maradhatok a lakásban. (180nm)

2020. jún. 12. 16:48
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Mi az, hogy fősuli? Az írásod többi részéből azt veszem ki, hogy még mindig középsuliba jársz, nem? Amúgy ilyenkora addig diákmunkázhatsz, amíg el nem végzed az iskolát és meg nincs az érettségi, ugye ezt igazolják a diákmatricával, ami okt. 31-ig érvényes asszem, eddig számítasz diáknak. Pl. én most érettségiztem, és ha nem mennék egyetemre, akkor október 31-ig még diáknak számítanék.
2020. jún. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nappalis és kapsz diákigazolványt, akkor igen. Ha esti vagy levelező, akkor nem, azok mellett rendes munkát tudsz vállalni (természetesen nappali mellett se tilos, ha össze tudod egyeztetni a sulival).
2020. jún. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nappalis vagyok középsuliban, de annyian mondják ,hogy ez "fősuli", hogy fogalmam sincs, hogy melyik micsoda és az én sulim is melyik..
2020. jún. 12. 17:59
 5/7 anonim ***** válasza:
A főiskola is érettségi után van, olyan, mint az egyetem, csak gyakorlatiasabb. Ne keverd, mert ezek szerint még középsulis vagy, nem fősulis.
2020. jún. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
még nincs érettségim, 11.-es vagyok. De mondom, kb a diákok vele fősulinak mondja, meg úgy a tanárok fele is. a másik fele semminek nem mondja.
2020. jún. 12. 18:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt a fosulit én sem értem, nem tudom miért mondják ezt... De az meg középiskola, és nem korhoz van kötve a diákmunka, hanem a matricahaz a diakon, igazuk van az elozoeknek. Nem akarok hülyeséget mondani, de kb nagyon leegyszerűsítve azért diákmunka a diákmunka, mert nem teljes állaskent dolgozol, és az iskola fizeti a tbdet, meg ilyenek, ezért a munkahelyen nem, vagy csak kevés adót kell fizetniük utánad.
2020. jún. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!