Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egyetemi szakra, vagy...

Milyen egyetemi szakra, vagy OKJ képzésre menjek?

Figyelt kérdés

Magamról: Sajnos, amit nem tudok az a számolás. Szinte alapszinten sem megy, ezért ilyen szakokra nem mehetek.


Amiben jó vagyok, az az idegennyelv, magyar és történelem, tehát a magolós tantárgyak.


Nem tudom még, hogy milyen egyetemi szakra mennék (és 25 éves korom előtt és kettő ingyenes OKJ képzéssel is élnek, de legalább az egyikkel, ha lehet. Az ingyen tanulási lehetőség nagy dolog, meg kell becsülni)


A pénz (mármint az egyetemi szak ára, de akár egy fizetős OKJ-nál is) nem számít, tanulásra nem sajnálom, hiszen ez egyfajta befektetés.


További dolgok: -Előny, ha jól lehet keresni a szakmával.

Előny, ha van presztízsértéke. (jól megbecsült szakma)

Előny, ha köze van a tudományhoz, tudományágakhoz. (Nem tudom ez mennyire reális, ha nem tudok számolni ezért is írtam hátra. Annak ellenére is érdekel a tudomány, hogy nem megy a számolás, ill. logikus gondolkodás)


Ugyanezekkel az előnyökkel keresek OKJ képzéseket.



Milyen tippetek van egy ilyen ember számára, mint én?


Köszönöm a segítségeteket, iránymutatásotokat.



2020. jún. 17. 16:24
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg jog?
2020. jún. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Az nagyon túltelített, és biztos vagyok benne, hogy nagyon sok nálam jobban teljesítő diák van. Ezen én is gondolkodtam már, de elvetettem. (ment a zöld like)
2020. jún. 17. 16:47
 3/49 anonim ***** válasza:
92%

Első vagyok:


Ehm, ebben az esetben holland vagy svéd nyelvszak? A multiknál elég keresett idehaza.

2020. jún. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
21%
Vasutas vagy bányász,
2020. jún. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
Skandináv nyelvtanulásra gondoltam én is, csak nem egyetemi szinten. Társalgási szinten egy nyelviskolában is megtanulhatom és olcsóbban, könnyebben elvégzem. A nyelv régi változata, "őse", eredete pedig nem érdekel, maximum olvasási szinten a kultúra.
2020. jún. 17. 16:53
 6/49 A kérdező kommentje:
Nincs nagy fizikai erőm, hogy bányász legyek. :D (nem is túl egészséges szakma) Meg amúgy sem hiszem, hogy ezeket egyetemen tanítják. :D
2020. jún. 17. 16:54
 7/49 anonim ***** válasza:
75%
Bányászmérnök,
2020. jún. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Szerintem ott kell számolni, és írtam, hogy azt nem tudok.
2020. jún. 17. 16:58
 9/49 anonim ***** válasza:
37%

Megint első vagyok:D


Nagyon úgy látom, hogy ebből valami politológia, szociológia vagy hasonló lesz. Én is ilyet végeztem, és hidd el ezeknél a nyelvszaknak is több értelme van...

2020. jún. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
Ezeken is gondolkodtam, főleg a politológián. Még a bölcsészen is, de az is túltelített. Egyelőre tanácstalan vagyok. Mit végeztél, politológiát, vagy szociológiát?
2020. jún. 17. 17:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!