Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki az aki Győrbe felvételizik...

TAKAY kérdése:

Ki az aki Győrbe felvételizik idén a szeptemberi képzésre mechatronikai mérnöki szakra? És nektek eddig hogy megy az érettségi? Pontokkal hogy áűlltok? Matek hogy ment? Jó lenne már ha vége lenne a szóbeliknek is, mi?

Figyelt kérdés

2019. jún. 6. 15:10
 1/8 anonim válasza:
Én oda jelentkeztem. Ha azt nézzük h tavaly 290 pont volt az alja akkor a 340-50 pontom al simán felvesznek. Pestikent a kolesz miatt aggódom de meg nem tudom hogy hogyan megy arra a jelentkezés. Amúgy igen vége lehetne már. Már nagyon feleslegesnek érzem ezt az egészet. Neked hogy ment?
2019. jún. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pestikent miért nem mentel inkabb a Bankira?:D Vagy ott nagyon gyenge a mechatro kepzes?
2019. jún. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szerencsére eddig egész jól megy nekem is minden, matek 87% lett a szakmaim meg ha szóbelivel feltolom kemény 4es, többi tantárgyat meg nem szeretem az a baj.. nem látom értelmét, hogy annyi mindent tanuljak nyelvtanból is mert sose fogom használni, de hát sajna muszáj :,)

A koliba majd úgy lehet jelentkezni ha felvettek, küldenek elvileg egy neptun felhasználói fiókot aztán ott jelentkezhetsz. Én is kolis leszek :D

Neked van valami szakmai tantárgyad vagy gimiből jössz?

2019. jún. 9. 18:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt le van írva, hogy tudjátok a pontokat kiszámítani kolihoz:


[link]


Itt pedig az előző évi ponthatárok vannak, igaz, idén nyilván valamennyit változik a tavalyihoz képest, de nagyjából talán belőhető (mechatro kódja: KGIN_BMA):


[link]


Ha van kérdés és tudok, szívesen válaszolok. :)

Üdv, egy felsőéves

2019. jún. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, sokat segítettél ezzel!

Azt szeretném kérdezni, hogy második évben és felette mitől függ a kollégium? Ottani tanulmányoktól?

Illetve te mechatronikán vagy? Ha igen akkor mennyire nehéz és mennyi "alapod" volt hozzá? Vagy inkább hozzáállás és odafigyelés a lényegesebb?

Köszi előre is:)

2019. jún. 9. 22:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Fent van az is az előző linken, "Felsőéves jelentkezés" címszóval, de leírom, hátha így érthetőbb.

Nos, szóval az egésznek az alapja egy ún. ösztöndíjindex, ez minden aktív félév végén a tanulmányi eredményed alapján lesz számítva. Úgy számolod, hogy elöször is összeszorzol minden félév végi jegyet a saját kreditértékével (fontos, hogy ide azok a tárgyak amik nem lettek meg, vagyis egyesre sikerült, nem számítanak bele), majd ezeket összeadod, és elosztod a teljesített és a felvett kreditek számának hányadosával. (Minden tárgynak megvan az "értéke", vagyis hogy mennyire fontos, ezt nevezik kreditnek. Minél fontosabb egy tárgy, annál több kreditet ér.) Bonyolultnak hangzik első blikkre, de mire számolnod kell, érteni fogod. :)

Ehhez jönnek hozzá a szociális pontok, úgy mint az állandó lakhely távolsága, család anyagi helyzete, egy háztartásban élők száma, stb. Korrekciós pontokat kaphatsz például különböző hallgatói tevékenységekért, illetve nyelvvizsgapontokat értelemszerűen nyelvvizsgákért.

Járműmérnöki szakon vagyok, de szerintem ehhez is hasonló műszaki tudás kell, mint a mechatronikához. Én alapból kéttannyelvű gimiből jöttem, szóval szakmai tárgyakhoz semmi alapom nem volt. Matekból 5-ösre érettségiztem középszinten, de az emelt szintű anyaghoz nem sok közöm volt. Illetve volt két évig fizikánk, de abból még csak érettségim sincs, csak infóból (szintén 5-ös). Na meg persze a magyar és a töri, de azok itt nem igazán játszanak. Szóval lényegében annyi alapom volt, hogy a középsulis matek ment viszonylag jól, féltem én is, hogy ez nem lesz elég. De ennek ellenére szerintem egész jól sikerült az első félév. Nyilván nem lettem kitűnő, sőt, tárgyakat is buktam, de ez talán mindenkivel előfordul. A második félév meg még jobb, szóval bele lehet jönni. A lényeg, hogy nem az számít, hogy mennyi alappal jössz ide, hanem hogy mennyire akarod megcsinálni a diplomát. Nyilván egyszerűbb ha mondjuk szakközépből jössz és sokmindenhez már értesz, de kellő kitartással és szorgalommal enélkül is meg lehet csinálni.

2019. jún. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ó értelek! Köszi:)

Na és ha mérnökire megyek akkor a mérnöki szakok mennyiben különböznek első évben/félévben, szóval lehetséges akár az is, hogy átmenjek mechatróból gépészre első félévben vagy hogyan működik ez?

Előre is köszi

2019. jún. 15. 10:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első pár félév ugyanaz, vagy legalábbis nagyon hasonló, a mechatrosok, sőt még a logisztikusok is azokat tanulták, amit mi. Azt, hogy lehetséges-e egyik szakról átmenni a másikra, azt sajnos nem tudom, de ha mást nem is, olyat biztos lehet, hogy kiiratkozol, jelentkezel másik szakra, és az addigi tárgyakat amik megvannak és közösek, azt beszámíttatod.
2019. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!