Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom "fejleszteni" a...

Hogyan tudom "fejleszteni" a szöveges egyenletmegoldó képességem? (lentebb bővebb kifejtés található)

Figyelt kérdés
Szeptemberben leszek 8.-os és felvételiznem kell majd. A magyar nagyon jól megy, a matekban a szövegértési feladatok is mennek (amikor a hiányzó adatokat kell kipótolni, adatleolvasások stb.), de a szöveges egyenletes feladatokba általában beletörik a bicskám. Ezt a képességet miképpen tudom fejleszteni? (gyakorlással nyilván próbálkoztam, de az esetek többségében nem nagyon jött össze, vagy éppenséggel nem képlettel oldottam meg a feladatot...)

2020. jún. 19. 06:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem sokat segített, hogy megnéztem, milyen módszerrel oldják meg a szerkesztők maguk. Tanulmányozd egy ideig, igyekezz meg is érteni a megoldás folyamatát. Gondold végig, hogy miért ezt és miért most vonták ki abból, próbálgasd ugyanígy megoldani, aztán egy idő után már menni fog segítség nélkül is. Nagyon fontos, hogy megérteni próbáld, ne lemásolni. Egyébként nem baj, ha te máshogy oldod meg, a lényeg, hogy vezesd le szépen és érthetően, az eredmény pedig legyen helyes.
2020. júl. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!