Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek középiskola...

Szerintetek középiskola alatt, később egyetemen megkomolyodhatnék, válhatna belőlem valaki az alábbiak alapján? (nagyon hosszú kifejtés) 16/l

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Magamat ismerve hosszú lesz, ezért elnézést kérek előre.


Most vagyok 9.-es, szóval még messze vagyok bármitől is. A megkomolyodást nem arra értettem, hogy leállok a drogokkal, nem vedelem liter szám az alkoholt, fekszek le fűvel-fával, bulizok és így tovább. Ritkán iszok alkoholt itthon, egy kupicával. Nem cigizek, nem szeretek bulizni, életemben nem szívtam semmit oxigénen kívül, szűz vagyok, és egész jó tanuló amióta iskolát váltottam ebben az évben az első hónap után. Szeretek rajzolni, írni, olvasni, ötletelni, sorozatokat nézni és kreatív elfoglaltságokat csinálni. Apám a bankkártyáját is simán rábízná, mint ahogy már néhányszor meg is történt, és több napra is egyedül hagyna, vagyis megbízhatónak tart.



A kérdésemben szereplő "megkomolyodás" rész:

Nem vagyok benne biztos, hogy mi szeretnék lenni. Eü iskolába járok. Masszőr vagy patológus a jelenlegi első helyezettek, mivel arra kevés az esély, hogy íróként sikerülne befutnom, a megélhetésre pedig semmi esélyem, így muszáj reálisan is néznem az életet a vágyálmokon kívül.

Nem vagyok nagy társasági lény. Régi dolgok miatt nehezen engedek közel magamhoz valakit, előtte meg kell normálisan ismernem és biztosan kijelentenem, hogy megbízható, nem iskolán belüli haverság. Ezt azért írtam le, mivel az egyetemen (ha megyek) szerintem koleszos leszek, már csak azért is, hogy valahogy ezt a mára egész enyhe aszociálisságomat legyűrjem, és ezzel valamivel önállóbb életet éljek (bár most is egész önálló vagyok, mivel apám egész sokszor éjszakás a munkahelyén).

Tipikusan vagy nem tipikusan az a fajta vagyok szerintem, és pszichomókusok szerint is, aki azt csinálja meg, amellett tart ki, ami érdekli, ami sokszor igaz a tanulásban is.

Rossz vagy jó, de nem illek az átlagos tinik közé akik nagyban buliznak, nézegetik a srácokat/lányokat, bandáznak vagy micsoda, és rengeteg alkalmijuk és néhány napos vagy hetes kapcsolataik vannak.


Szeretnék majd valami eredményt felmutatni. Amikor visszanézek majd a múltba, elégedetten mosolyogni azon, hogy végül igenis sikerült valamit elérnem az életben.


Jelenleg a jövőre nézve mindent egybevéve azok a céljaim, hogy 10 kilót fogyjak, jöjjek ki valamennyire az aszociálisságomból, legyek még nőiesebb (testtartás, ruházat, mozdulatok stb), mutassak fel valamit amit a saját erőmből sikerült elérnem, amihez nem igazán mellékesen tartozzon az is, hogy apám legyen majd rám büszke. Nem annyira hétköznapi munkát sikerüljön találnom (mint a patológus, nekem legalábbis nem túl hétköznapi a titkárnőkhöz és egyéb ilyen munkákhoz képest).


Nem vagyok még nő, csak nőkezdemény, így előttem áll az élet, de nem akarok semmit elrontani, elégszer sikerült már megtennem akaratlanul is. Általánosban sokszor mondták, hogy nem lesz belőlem semmi, legtöbbjük korombeliek voltak akik éppen bunkó korszakukat élték, de abban igazuk volt, hogy nem vagyok okos, se nőies, se semmi. Lényegében egy kalap sz**. Persze később ezt kinőtték, de bennem maradt.


Köszönöm aki végigolvasta, és elnézést amiért ilyen hosszú lett. :')



2018. máj. 28. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"nem szívtam semmit oxigénen kívül"


Az kemény. Elég drága 16 évig O2 palackokat szerezni. De ha betegséged van akkor elnézést.


Válaszolva a kérdésedre:


Persze, hogy komolyodni fogsz. Még rengeteget fogsz változni. Testileg és szellemileg is. De azt, hogy pozitív vagy negatív irányba az már csak rajtad múlik.

2018. máj. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó, elismerem, rosszul írtam az oxigénes részt, de a lényeget gondolom érthetően sikerült. Ment a zöld kéz.
2018. máj. 28. 20:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek csak átfutottam.


Változni fog a személyiséged, de hogy milyen irányba ez csak tőled függ:)

Én mindig gyerekként tekintek az 1 évvel ezelőtti önmagamra, és a jövőben a mostanira is így fogok ezzel pedig mindenki így van.


Ha nyitsz valami felé formálódsz, épp úgy ha megteszel valamilyen lemondást valamiért:)

Hogy hova fejlődsz rajtad múlik, te járod be azt az utat:)

2018. máj. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

Nem értem ez a kérdés mit keres a közoktatás témakörben?

Azt reméltem, valami egyetemmel meg tanulással kapcsolatos kérdést fogok olvasni, erre szembejöttek velem tök random érdektelen dolgok, amiknek semmi köze hozzá.


Milyen megkomolyodásról beszélsz? Miért gondolod, hogy komolytalan vagy? Nem tűnsz annak, bár nem értem, miért érezted szükségét annak, hogy beszámolj idegen embereknek arról, hogy szűz vagy, nem iszol meg nem cigizel, és le akarsz fogyni 10 kilót. :D


Miért ne válhatna valaki belőled?


Amúgy a patológus meg a masszőr szakma azért elég távol állnak egymástól, és tanulás szempontjából sincsenek még csak köszönőviszonyban sem egymással. Max. ez az egyetlen, ami komolytalannak tűnik benned, mert furcsa egy orvosi egyetemet összehasonlítani valami masszőr tanfolyammal.

2018. máj. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést, csak éppen az ellenkező nemből :D


Ugyanilyen helyzetben voltam mint te, egy kicsit be is pánikoltam egy időre. Én utolsó évemet járom, és szeptembertől kezdem az egyetemet. Ha ebben a korban antiszociális vagy, akkor annak van valami előnye is van. Feltételezem jobb tanulmányi eredményeid vannak, mert több idő jut a tanulásra. Persze csak ha magamból indulok ki, nem tudom te hogy vagy vele. A többiek véleménye ne érdekeljen. Akik azt mondták neked, hogy nem lesz belőled senki és semmi, használd a kötözködésüket erőgyűjtésre, és mutasd meg nekik hogy többet fogsz elérni mint ők.

És hogy konkrétan is válaszoljak a kérdésedre, igen, meg fogsz komolyodni. Nekem is mostanában jött ez a folyamat 18 évesen továbbtanulás előtt, szóval szerintem te is készülhetsz rá lassan. A többi meg rajtad (is) múlik, nem csak az idő múlásán.

2018. máj. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azóta mi van veled? :)
2020. jún. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!