Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi ezek alapján a nekem való...

Mi ezek alapján a nekem való hivatás?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a természetet, főleg a tengert, óceánt, egzotikus helyeket, de a hegyvidéket ugyanúgy, Skandinávián át a Távol Keletig érdekesnek találom a kultúrát, gasztronómiát, "mindent". Imádok utazni, annyira, hogy gyakran megtakarításom sincs. Minden szabadidőmben természetfilmeket nézek. Mivel tudnék ezek alapján foglalkozni? Sajnos nagyon rossz a nyelvérzékem, de ha nincs más, kénytelen leszek neki feküdni legalább az angolnak (alapfokon megy csak).
2020. jún. 20. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet nevetni fogsz, de én nagyjából ugyanilyen érdeklődési körrel rendelkezem, és gépészmérnök vagyok :) Középiskola végén vakartam a fejem, hogy hova is kellene menni továbbtanulni, és mivel a fizikai is érdekelt (mondjuk csak a valóságban is hasznosítható részei), ezért kaptam azt a tippet, hogy nézzek utána különböző mérnöki képzéseknek. Mivel nyelvérzékem nekem gyakorlatilag nulla, magyarul is alig tudok, magolni nem tudok semmit mert nem marad benne a fejemben a tudás, viszont a logikus dolgokat első hallásra megértem (pl. matek), és mert a gépészmérnöki képzés videók, előadások alapján jónak tűnt, ezért arra jelentkeztem, és szerencsére nagyon megtetszett. Ettől függetlenül (ahogy mondanák a családom tagjai) ugyanúgy természetb*zi vagyok, szabad időmben már bejártam gyalog szerintem fél Magyarországot. Ebben nagymértékben segít az is, hogy jelenleg egész jó fizetésem van. Először én is valami természetközeli munkát kerestem volna, de rájöttem, hogy ilyen nem igazán sok van, illetve nem fizetik meg jól őket. Nekem nagyon "bevált" hogy megtartottam ezt az érdeklődési körömet hobbimnak, de valószínűleg csak azért, mert a munkámat is majdnem ugyanúgy szeretem. Szóval én neked is csak ugyan ezt tudnám ajánlani: nézz utána hogy mi az ami érdekel ÉS jól megfizetik, amiből aztán majd hódolhatsz a hobbidnak :)
2020. jún. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Akármi, amivel keresel olyan jól, hogy ilyen helyekre eljuss, mert ha csak csigákat gyűjtesz, vagy a vizet vizsgálod, soha nem lesz elég pénzed utazni. Szerintem programozz és akkor megengedheted magadnak, hogy élőben is megnézd ezeket a helyeket! Ideje felébredni!
2020. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 elistvan ***** válasza:
100%
Menj el egy munkaügyi központba, vagy állsbörzére és tölts ki néhány pályaalkalmassági tesztet! Talán online is van ilyemsi.
2020. jún. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!