Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyennek kellene...

Szerintetek milyennek kellene lennie egy normális oktatási rendszernek?

Figyelt kérdés
(Órák száma,tananyag mennyisége,fontos tantárgyak,normál egyetemi tanulás mennyiség)
2020. jún. 22. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Figyelembe veszi, hogy minden diák egyéniség, nem akar egy sémát ráhúzni mindenkire, műveltség helyett hasznavehető tudás adása, a sok bemagolt információ helyett az önálló gondolatok, kreativitás fejlesztése.
2020. jún. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ott a pont🙂
2020. jún. 22. 22:08
 3/4 A kérdező kommentje:
A finn oktatás szerintem a legjobb :)
2020. jún. 23. 09:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Norvégoknál van olyan, hogy az általános iskola után elmehetsz 3 évre egy olyan iskolába, ahol mindenféle szakmába és tudományos területbe belekóstolhatsz egy kicsit, aztán a 3 év után úgy tudsz választani gimit vagy szakközepet, hogy már tudod, hogy mi érdekel.


Én ezt hiányolom a magyar középiskolákban: hogy lehessen választani érdeklődés alapján szakirányt. Ha valaki nem szereti a reált és humán irányba szeretne menni, akkor ne kelljen ugyanolyan nehéz matek érettségit írnia, mint egy olyan diáknak, aki reálos irányultságú. Ugyanígy fordítva is: egy reálos diáknak ne kelljen verseket elemeznie az érettségin.


Akik szerint meg a gimis matek anyag az alapműveltség része, azok nézzék meg, hogy kb. 30 éve mi volt. Ma a gimikben azt az anyagot kell minden diáknak lenyelni erőszakkal, amit 30 éve csak egyetemen tanítottak.

Nem tudom, hogy ezt mire alapozzák... Azt hiszik, hogy mindenki matematikus akar lenni csak azért, mert eltelt 30 év? Nem értem ezt...

A pszichológiából tudjuk, hogy több féle intelligencia létezik és ebből a matek csak egy félét fejleszt. Mi van a többivel?


Szerintem a megoldás a szélesebb tantárgyválaszték és kisebb mélységű tananyag. Aki pedig el akar valamiben mélyülni, az megy egyetemre.

Sokkal többet érne, ha a diákok megtapasztalnák a világ sokszínűségét, minthogy megtanulnak több ismeretlenes egyenleteket meg verseket magolni, amiket 2 hónappal az érettségi után úgy felejtenek el, mintha sose tanulták volna.


,,Mindenki egy zseni. De ha egy halat az alapján ítélünk meg, hogy milyen jól tud fára mászni, egész életét úgy fogja leélni, hogy ostobának hiszi magát." (Albert Einstein)

2020. jún. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!