Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment szakra mit érdemes átnézni, olvasgatni mielőtt felvesznek egyetemre?

Figyelt kérdés

Vannak ilyen témájú könyvek, esetleg jegyzetek valahol?

Tudom hülyeség, de legalább arra kiváncsi lennék mit fogunk venni.


2020. jún. 24. 21:17
 1/4 MLGuy ***** válasza:
100%

Ha mindenáron szakkönyvet szeretnél olvasgatni, akkor erősen ajánlom Hal Varian: Mikroökonómia középfokon című könyvét. Nagy valószínűséggel ez lesz mikróból a ti tankönyvetek is. Egyébként a könyv nagyon jó, Hal Varian maga meg a Google egy fejese, szóval eleve jó beruházás beszerezni a könyvet.


Amit csinálhatnál még a nyáron: kicsit elmélyedhetnél az excelben. Ez általában véve is nagyon hasznos, főleg ha egy kicsit magasabb szinten is megtanulod használni (Pivot táblák, VBA programozás stb.). Keress a YouTube-on ilyesmi videókat: [link]

2020. jún. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A Balaton jege télen Hal Varian :D
2020. jún. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogom azt válaszolni, hogy inkább pihenj a nyáron, pedig azt kéne. 😀 Ahogy előttem írták, ha Variannal megismerkedsz az megkönnyíti az életedet majd, esetleg érintőlegesen analízis, hogy ne essen olyan rosszul az integrálás/deriválás, meg Chikán - Vállalatgazdaságtan, első félévben ez a három volt nehezebb.
2020. jún. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én Mankiw A közgazdaságtan alapjai című könyvét ajánlanám. Vastag, nem mondom, hogy minden betűjét olvasd ki, de jó pár dolog visszaköszönt belőle az első két félévem során.
2020. jún. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!