Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha van középfokú komplex...

Ha van középfokú komplex nyelvvizsgám angolból akkor egyetemen nem kell bejárnom angolra?

Figyelt kérdés
Még régen olvastam valami ilyesmit, hogy ha már van nyelvvizsga, akkor nem kell bejárni angolra, de nem vagyok biztos benne.

2020. jún. 25. 18:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy egészségügyi területen szeretnék majd továbbtanulni, ha ez számít bármit is. :D
2020. jún. 25. 18:58
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is egészségügyi területen tanulok, nálunk az angol az szabvál, senkinek nem kötelező felvenni. Persze a te sulidat nem tudom, ha kötelező tárgy az angol, akkor az gondolom szaknyelv, és nem hiszem, hogy egy sima középfok felmentene alóla, de biztos le van írva valahol, ha igen.
2020. jún. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha kötelező szakmai nyelv, akkor valószínű szakmai nyelvvizsga szükséges, de ezt a felvin meg tudod nézni a szakodnál. Az ott leírt nyelvvizsgával rendelkezőknek nem kell bejárni, ha elfogadtatják a nyelvvizsgájukat. Szóval ha neked a diplomához nem szükséges szakmai, vagy felsőfokú nyelvvizsga, akkor elvileg a sima kozepfokkal sem kell bejárnod.
2020. jún. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem kellett szakmai angol, sima angol az igen, de abszolút ki lehetett váltani a nyelvvizsgával a tárgyat, így maradt némi plusz szabadidőm.
2020. jún. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nálunk külön csoportra voltak osztva a nyelvvizsgával nem rendelkezők és a középokú nyelvvizsgások. Mindkettőnek kellett szakmai angolra járnia. Ez alól csak a felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezők voltak kivételek, de nekünk is ajánlották, hogy vegyük fel.
2020. jún. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. jún. 30. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!