Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sikeresen államvizsgáztam az...

Sikeresen államvizsgáztam az egyetemen, viszont nincs középfokú nyelvvizsgám, így diplomát sem adnak. Akkor szeretnék dolgozni mikor megvan. Ilyen esetben jár valamilyen segély amíg megszerzem a nyelvvizsgát? Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
2008. szept. 4. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Addig is menj el dolgozni kicsit kevesebbért. S ha meg van a diplomád kérheted az annak megfelelő bért. Segély nincs.
2008. szept. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Vagy vállalj addig részmunkaidős állást, hogy azért fel is tudj készülni a nyelvvizsgára.
2008. szept. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én is most diplomáztam és semilyen támogatást nem adnak. A munkügyibe azért nem ,mert még nem volt munkaviszonyom.

Talán próbáld meg a helyi önkormányzatot,ott talán ha megfelelő a jövedelmetek,akkor. Meg már több helyen bevezették azt,ha kapsz segélyt,akkor dolgoznod kell érte havi 5nap közhasznú munkát.

Sok sikert kívánok neked a nyelvvizsgához!

2008. szept. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincsen semmilyen segély. Sajna, ez az ország nem tart ott, hogy akinek nincs jövedelme, azt tudja támogatni, amíg megfelelő helyzetben hozza magát és el tud helyezkedni ( meg a társadalom hajlandósága is sokszor hinyzik a tanuláshoz). Te egyáltalán nem tartozol a hátrányos helyzetűek közé, fiatal felnőtt vagy, nyugodtan tudsz munkát vállalni, nincs szükséged arra, hogy az állam segítsen (mégha most ezt nem is érzed,de így van). Meg tudsz állni a magad lábán is. Olyanokat se tud támogatni jóformán a kormány, akinek még érettségije sincs, nemhogy adnak tudjon juttatást adni, aki nem csinálta meg a fősuli alatt a nyelvvizsit! :o( Dolgozz valami olyat, amire lehetőséged van. Igy lesz gyakorlatod is! És több helyen elfogadják ám azt is, hogy ha viszed az igazolást a sikeres államvizsiről! No para! Csak állj neki és menni fog! Rengetegen dolgoznak fősuli mellett....ez meg "csak" egy nyelvvizsga! Hajrá és kitartás! Ragadd meg a kezdeti lendületet!!!!!
2008. szept. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ha dolgozna,igen nehéz tanulni...de nem is erről van szó.


Pl-én most végeztem júniusban,mint pedagógus és nem vettek fel sehova,mert szeptemberben kezdődött a suli. És akkor júliusban,augusztusban,szeptemberben halljak éhen??? Diákként már nem mehettem dolgozni, így meg máshova nem kellettem,mert én bármit elvállaltam volna (eladó...) de vagy azt mondták,hogy túlképzett vagyok, vagy hogy nincs kereskedelmi végzettségem.

ILYENKOR MI VAN?

Kedves kérdező: teljesen átérzem a helyzeted...de ha adhatok egy tanácsot. Tudok egy jó angol tanfolyamatot,én is most iratkoztam be,teljesen ingyenes a kezdetektől készít fel, a középfokig.

Milyen végzettséged van?

2008. szept. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az, hogy nem vesznek fel a nyárra sehova Titeket....hát....ez az ÉLET! Örüljetek neki, hogy csak ez a pár hónap a problémátok! Az mit szóljon, akinek évek óta van diplomája ( és nyelvvizsgája is) és Őt sem veszik fel sehova és alkalmi mukákból tartja el magát? Őt sem támogatja az állam! Nem az az oka, h nem találtok munkát, hogy nincs meg még a nyelvvizsgátok!
2008. szept. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!