Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelentkezés egyszerre mester-...

Jelentkezés egyszerre mester- és alapképzésre?

Figyelt kérdés
Ha egy felvételi eljárás keretei között egyszerre jelentkezek egy mesterképzésre (ahol van felvételi vizsga) és egy alapképzésre (ahol szimplán a felvételi pontszámom alapján nyerhetek felvételt), akkor hogyan dől el, hogy hová vesznek fel? Úgy értem, hogy ugyanúgy működik a felvételi (jelentkezek, meg kell adni egy rangsort és a pontszám alapján) vagy más a menete mester és alap esetén? Ha mondjuk a mesterképzés felvételi vizsgája nem sikerül és nem vesznek fel, akkor attól még mehetnék-e a megjelölt alapképzésre vagy sem?
2020. jún. 27. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Egy felvételi eljárásban csak egy helyre vesznek fel, ahol először eléred a pontszámot, ezért van a sorrend.
2020. jún. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom. Például beadom a jelentkezésemet februárban, amiben szerepel egy általam felállított sorrend, 1. mester, 2. alap. Az alapszakra tudom, hogy miből számolnak, mennyi pontom van stb., ezzel nincs is semmi probléma. Viszont mi van a mesterrel, ha a tanulmányi pontok + felvételi pontok (egy szóbeli vizsga) + többletpontok együtteséből számolják ki a végső pontszámot? A felvételi vizsga még a ponthatárok kihirdetése előtt megtörténik, az ember ismeri (vagy, ha még pontosan nem tudja, akkor "érzi") az elért eredményt és annak fényében eldöntheti, hogy mit kezd vele. Vagy mondjuk beteszed első helyre a mestert, a vizsga nem sikerül, nem nyersz felvételt a mesterre és akkor utána már nincsen lehetőséged az alapképzésen kezdeni sem?
2020. jún. 27. 23:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mesterre egy alapképzéses diploma alapján számolnak pontot.
2020. jún. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha valamilyen plusz vizsga nem sikerül, akkor értelemszerűen érvénytelen arra a szakra való jelentkezés, de attól, hogy ez a szak van első helyen még felvehetnek a 2. helyen lévőre.
2020. jún. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A mesterre a következők alapján számolnak pontszámot: tanulmányi eredmény (max.45 pont)+felvételi pontok (ez a szóbeli felvételi vizsga, ami max. 45 pont) +többletpontok (max. 10 pont) és minimum 50 pontra van szükség, de alapvetően az intézmény dönt

Engem itt a felvételi vizsga zavart meg, hogy most az beleszámít a felvételi pontokba (magyarul én majd a felvin látom, hogy x pontom van és az vagy elég vagy sem) és, ha nem sikerült, akkor szimplán nem vesznek fel és mehetek a következő helyen megjelölt képzésre. Vagy pedig szimplán van a pont (tanulmányi+többlet) és akkor majd még a felvételi vizsgán eldől, hogy felvesznek-e vagy sem, amikor már nem lesz lehetőségem másik képzésre.

2020. jún. 28. 01:23
 6/6 anonim ***** válasza:
A felvételi vizsga még a ponthatárok kihirdetése előtt van. A szóbeli felvételi eredményét látni fogod a felviben, azalapján vagy felvesznek, vagy nem, ez a ponthatárok kihirdetésekor derül ki. Ha nem vesznek fel, akkor a 2. helyre vesznek fel, ha oda elég a pontod.
2020. jún. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!