Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom tanulásra motivál...

Hogyan tudom tanulásra motiválni magam? Hogyan lehet teljes változáson átesni?

Figyelt kérdés

Középsuliban az életemet is szétpuskáztam, az érettségit is, ahol tudtam.

Tanultam is persze, de nagyon keveset, 70% lett az érettségi eredményeim átlaga, viszont ekkora kitaláltam, hogy orvos szeretnék lenni.


2 évet jártam magán tanárhoz, óránként 8.000 és 5.000ft-ért, heti 2x szeptembertől júniusig.


Ott is nagyon seggberugdosósan haladtam, kémia számolások 70-80% át azért tudtam, írni és számolgatni szeretek, viszont az elmélet sosem ment.


Hiába olvasom el 10x az adott oldalt, alig marad meg valami.


Nqgy nehezen éppen sikerült felvételt nyernem az orvosira, viszont 1 év után rossz tanulmányok miatt áttettek fizetősre.

Aztán újrajártam az elsőt, de 1 vizsga miatt kirúgtak, viszont a pótfelvételivel újra bekerültem, de egy másik egyetemre, ahol más a tanterv.

Az anatómia tárgy miatt ugyancsak nem sikerült az első évem, így jövőre, negyedjére is elsős leszek.

Csak anatoznom kell, és mehetek végre másodikba, viszont az a fekete leves, tömör elmélet, és semmi szakmához illő, csak biológiás tárgyak, élettan, mikro biosz, stb...


Már most nagyon félek és csalódott vagyok, mert a 4 év alatt nagyon sokat valtoztam.

Kezdetben nagyon szerettem az egyetemi életet, a csoporttársaim, központi ember voltam. Viszont szinte mindenki ment tovább masodévbe, én meg maradtam újra elsős. Úgy érzem kiöregedtem már, én 26 vagyok, mindenki más 18-20 közötti, nem tudok beilleszkedni, nincs egy barátom se.


Előadásokra nem járok, nem tudok felkelni időben, de ha bent vagyok, akkor sem marad meg semmi fejben.

Nincs meg a tanulási rutin, a szorgalmi időszak 14 hetéből 12-13 héten át egy percet nem ülök le kb, ami látszik is, mert ha kérdeznek gyakorlaton, nem tudok válaszolni.


Majd jön a vizsgaidőszak, nyakamba zúdul minden, többszáz oldat kellene tárgyanként megtanulni, viszont hiába oszton fel reálisan, sosem jön össze.


Túlzás nélkül olyan a napom, hogy ha fel is kelek időben (8-9), akkor is dél legalább mire kimászok, fürdés kaja stb, és itt ülök az asztalnál este 23-24 ig, de nagyon minimálisat haladok, legjobb esetben is kb 10-20 oldal tk, ami gyakran max 1-2 tételnek felel meg, de általában elmegy több nap is azzal, hogy 1 oldalt sem haladok.


Tolom a vizsgáim, halogatom, majd kifutok az időből. Immáron harmadik éve játszottam ezt el.

Az evek telnek, diákhitelem már 6millió ft, de ehhez jön még 3 majdnem jövőre megint.


Újra jelentkeztem érettségire, de 92% körüli emeltet kéne csinálnom, hogy államin folytathassam a tanulmányaim. Kb esélytelennek tartom, de nekimegyek ősszel újra.


Tudom, hogy megy a pénz nagyon, mennek az évek, az idő, én közben kiégek, változik a személyiségem, semmi kedvem semmihez, barátnőm elhagyott mert nem bírta nézni a folyamatos kudarcom, családom se tud segíteni, csak szomorúak miattam.



Megnéztem a létező összes motivációs videót, nyomja a válam a szégyen, félelem a rokonok, barátok miatt, akik tudják hogy negyedjére is megyek elsőbe, 26 évesen sehol nem tartok, szüleim tartanak el, szóval nagyon sok minden félelem van, és cél is, ami hajthatna, de mégsem vagyok képes leülni és tanulni.


Gondolkoztam azon, hogy hagyom az egészet, de más egyetem is 3,5 éves, és büfédiplomát nem akarok, okj-k között van ami tetszik, nem büdös a munka, sokat dolgoztam régen, nagyon sokat spóroltam is, jó a kézügyességem, sok mindenhez értek, talpra esett vagyok, tudom, hogy megélnék jól sok mindenből, de az okj is 2 év, és bántana nagyon az, hogy mindenki csalódik bennem, hogy nem leszek orvos, illetve ha okj mellett döntök korábban, már 5-6 éve szakmabeli lennék.



Szóval jelenleg itt tart az életem, most is szenvedek csak, mert kedden lett volna vizsgám, de 2 hete halogattam a tanulást, 250 oldals könyvben 30. oldalnál járok, szóval feladtam ezt is.


Mit tudtok tanácsolni?

Hogyan változtassam meg azt, hogy rutinszerű legyen a tanulás?


2020. jún. 28. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Kifejezetten ártalmas lenne, ha orvos lennél, és emberek élete kerülne a kezedbe, mert nincs meg hozzá a képességed. Éppen elég ideig kínlódtál ahhoz, hogy megtanuld, ez neked nem megy, és válassz valami sokkal egyszerűbbet. Nem bántásból mondom, de ha téged valahogy átlökdösnének az orvosin, rengetegen meghalnának a hozzá nem értésed miatt. Szállj ki, légy képes tanulni a kudarcaidból. Te nem vagy orvosnak való. Utálod is, nem is megy. Hagyd abba, éppen ideje. Tanulj könnyebbet.
2020. jún. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezzel abszolút nem értek egyet, mivel ezek alapozó tárgyak, ami simán biológia, kémia, fizika, magasabb szinten.

Ami a szakmával kapcsolatos az érdekel, és 4-5 ös érdemjegyeket kapok, nem lökdösnek át.


Az átlagom 4,0 feletti, ez nem egy olyan hely, ahol kegyelem ketteseket osztogatnak, és küldik tovább a hallgatókat, mindenért keményen meg kell dolgozni.


Nekem azzal van a bajom, hogy túl maximalista vagyok és tisztán látok. Ha tudom, hogy nem tanultam eleget, meg se próbálom a vizsgát, csak csúszok egy évet, és amikor jónak gondolom a tudásom, akkor le is vizsgázom mindig, szinte elsőre, jó jeggyel.


A stílusodat nem szeretném véleményezni...

Tipikus magyar mentalitás.


Tudom nem sokan tudják hogyan működik egy orvosi egyetem, vagy akár bármilyen, de az ítélkezés tudás nélkül az megy mindig.

2020. jún. 28. 21:58
 3/8 A kérdező kommentje:

De ha paraszti ésszel is végig gondolod, szerinted létezhet olyan, hogy valaki tudás nélkül kap orvosi diplomát?


Egész életükben ha 1 dolgot is elrontanak, egyből kapja mindenki a pereskedést, fenyegetéseket.

És ha valóban vétkes az orvos, el is ítélik és megfosztják a diplomától.



Másik, hogy ezer féle szakma van. Pl fogorvos ritkát öl embert, ha el is ront valamit, visszajön a beteg panasszal és javít rajta.

És attól mert XY full kettes volt anatómiából, sejtbiológiából, élettanból, kémiából, pathológiából stb, attól még lehet iszonyú jó a kézügyessége, precízen dolgozik és empatikus.


Köszönöm a válaszod..

2020. jún. 28. 22:03
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Az előbb még kudarcos voltál és szerencsétlen, aki képtelen teljesíteni. Most hirtelen átváltoztál tehetséges szupermenné. Vicc az egész.
2020. jún. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Én azt mondom, hogy ami nem megy, azt nem kell erőltetni. 4 éve szenvedsz egy tárggyal. Mi lesz veled így a későbbi, nehéz szigorlatoknál?
2020. jún. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem kellene legyen egy pont, ahol azt mondod, hogy ezt nem tudod csinálni tovább és vagy választasz egy könnyebb egyetemet vagy nekifogsz visszatermelni azt a 6 millió forint adósságot, amit felhalmoztál. Nem egyébért, de 26 éves vagy, mire az orvosival végeznél 32 felett lennél, ha egyenesben végeznéd. Te tényleg 32 éves korodig egy olyan dolgot akarsz eröltetni, ami egyszerűen nem megy? Nekem is van, hogy délbe kelek fel és abszolút nem produktív egyik-másik napom, de amellett máskor lenyomok 12 órát maximális koncentráció mellett, mert motivál az egyetem, érdekel, amit tanulni kell, jó jegyet akarok szerezni...


Amúgy az nem igaz, hogy az orvosin kívül minden "büfé" diploma, simán lehet alább hagyni. De lényeg, hogy valami olyanba vágj bele, ahol lesz sikerélményed, mert ez így kinyír...

2020. jún. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Vajon mi lehet az oka, hogy nem akarod beismerni magadnak, hogy tévedtél? Inkább kínlódsz kilátástalanul, anyagilag padlóra tetted magad, a családi státuszod egy 8 éves gyereké, esel bele a depresszióba, de ragaszkodsz ahhoz a döntésedhez, ami tönkretesz. Milyen tudatalatti bűnért bünteted magad ennyire? Miért vagy ilyen fokban önmagad ellensége?
2020. jún. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
96%

Alapvetően megértem a motiválatlanságodat, én is gyakran érzek így.

Azonban negyedszer végezni az elsőt az anatómia miatt.. Persze, sokaknak nem sikerül elsőre és ez nem is szégyen, de sokkal-sokkal nehezebb tárgyak is vannak az elsős anatómiánál. Nem tudom neked mennyit éri meg fizetni érte, számodra belefér-e, hogy a 6 éves egyetemet 15-20 év alatt végezd el.

Ez nem rosszindulat, de legalább gondolatszinten ültess el magadban egy B tervet.

2020. jún. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!