Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 404 pontom lett a felvételin! ...

404 pontom lett a felvételin! Szerintetek be kerülök a Károly, ELTE pszichológiai szakára? Tavaly mindkettőn 430 körül volt a ponthatár!

Figyelt kérdés

2020. jún. 30. 05:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem valószínű, hogy ennyivel fog csökkenni a ponthatár.


Ha mindenképpen oda akarsz menni, akkor idén próbálj plusz pontokat szerezni (szintemelő érettségi, nyelvvizsga), keress munkát és jövőre próbáld meg újra.

2020. jún. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2020. jún. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Talán először tudd az egyetem nevét helyesen!
2020. jún. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos nagyon valószínűtlen, hogy ennyivel bekerülsz, még a költségtérítéses képzésre való bekerüléshez sincs esélyed ennyi ponttal. Én azt javasolnám, hogy a most következő évet szenteld intenzív idegennyelv-tanulásra, és próbálj letenni egy felsőfokú nyelvvizsgát jövő nyárig. Az 40 pluszpontot jelent és így újabb érettségi megpróbálása nélkül is nagy eséllyel bekerülsz jövőre.
2020. jún. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen. De pszichológusként azt mondanám neked, hogy lehet, hogy ez a legjobb dolog, ami történhetett. Nehéz szakma ez nagyon, nem olyan mint amilyennek a tv-ben tűnik. Ha a helyedben lennék azt az egy évet arra szentelném hogy találjak valami piacképesebbet amiben el tudom képzelni magam és megtegyem amit kell, hogy bejussak oda. Pl. gyógyszerészetre vagy informatikára. Sokkal élhetőbbek.
2020. jún. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5-s, én is egyetértek. Én elkövettem a hibát és belevágtam. Most váltok. Egyáltalán nincs jól kommunikálva, miről is szól ez az egész. És nem csak a nehézsége, mert az informatika se egyszerű például. De alapvetően téves a kialakult kép róla. Ennyi statisztikát, angol cikk olvasást, stb. stb. De sokáig tudnám én is sorolni. Szóval nem, én sem ajánlom.
2020. jún. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 és #6: Én inkább azt mondanám, hogy pszichológusként lehet egyszerre anyagilag sikeresnek és erkölcsileg is megbecsültnek lenni, és rengeteg a potenciális sikerélmény, szóval a kép messze nem annyira sötét, mint ez a két válaszoló írja. De az is igaz, hogy a pszichológia egyáltalán nem mindenkinek való: stabilnak, lelkileg teherbírónak, magas tűrőképességűnek kell lenni hozzá. S persze fejlett intelligencia kell a sokszor rendkívül összetett, sokrétű lelki mechanizmusok megértéséhez, átlátásához.


A klinikai pszichológiában, amely lelkibetegségek gyógyításával foglalkozik, vannak bizonyítottan hatékony terápiák, bizonyos lelkibetegségek gyógyulási aránya 80% fölötti. Sok a hálás beteg, ez mind erőt ad ahhoz, hogy néhány kudarcos esetet a szakemberek elviseljenek. S a magánpraxist folytató klinikai pszichológusok egyáltalán nem keresnek rosszul a jelenleg tipikus 10 ezer forint körüli óradíjak mellett. A nagyon fejlett empátia és intelligencia mellett végtelen türelem is kell, valamint gyorsan és a szavakat jól megválogatva, érzékenységgel természetes kedvességgel kell a páciens által mondottakra reagálni. S mindezt párosítani kell azzal, hogy ha az ember egy nap mondjuk 4 lelkibeteg emberrel töltött egy-egy órát meghitt, együttérző beszélgetésben, akkor is maga mögött tudja hagyni a hallott problémákat, ne üljön rá túlzottan a lelkére és ne vigye haza magával este a családjába ezt a terhet. Ezt nem mindenki tudja megtenni. Viszont aki képes erre és jól csinálja, annak sok sikerélményt és egyben anyagi érvényesülést is nyújtó, szép hivatás.


Egyszóval az #5 és #6 válaszolóknak abban igazuk van, hogy sem a pálya, sem az addig vezető tanulás nem könnyű, és a köztudatban élő kellemes és könnyed karosszéki beszélgetések, amelyekért még fizetnek is, messze vannak a valóságtól. A pszichológia tanult tudományként is és a gyakorlatban is komoly szellemi és lelki kihívást jelent és állóképességet kíván. De örömöket és kiteljesedést is hozhat az életedbe. Nézz magadba, hogy vállalni tudod-e a kihívásokat és eszerint dönts.

2020. jún. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felejtős. 30 pontokat nem szoktak csökkenni, főleg nem az ilyen népszerű szakok.
2021. jan. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!