Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent az a szó, hogy...

Mit jelent az a szó, hogy értelmiségi? Ki az értelmiségi?

Figyelt kérdés

Minden diplomás értelmiségi? Vagy csak bizonyos diplomával lehetek az?



Köszi a válaszaitokat. :)



2020. júl. 2. 16:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"de mi az alap?"

Hmm, nem tudom, hogy te mennyire tudsz objektíven hozzáállni egy témához, de ha elég objektív vagy, akkor megpróbálhatod te magad cáfolni a saját álláspontod. Olyan kérdéseket feltenni, amik relevánsak lehetnek, de nem kerülnek megválaszolásra az érveidben.


Hogyha ez annyira nem megy, akkor érdemes abból kiindulni, hogy ellenkező véleményen lévő megmondó embereknek mi az álláspontja. Ezt megnézed, elolvasod a neten és ha már azt tudod cáfolni, akkor az is jó alap.

2020. júl. 3. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Szerintem elsőnek még inkább a másodikkal próbálkozom. Köszönöm szépen. :)


Vannak az értelmiségieknek kötelező művek? Filmek, könyvek, stb?

2020. júl. 3. 18:58
 13/18 anonim ***** válasza:

"Vannak az értelmiségieknek kötelező művek? Filmek, könyvek, stb?"

Az ilyet én sosem szeretem. Gyakorlatilag már annyi kiemelkedő alkotás van, hogy nem lehet elvárni, hogy mindenki ismerjen mindent.

Szóval nem, én ezt nem mondanám.

2020. júl. 4. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Tudom, egyetértek veled, de nem tudom, hogy pontosan mely művekre mondják, hogy alap műveltség, általános műveltség vagy valami ilyesmi. Bármi érdekel, aminek nincs köze a valláshoz. :)
2020. júl. 4. 14:55
 15/18 anonim ***** válasza:
50%

"művekre mondják, hogy alap műveltség, általános műveltség vagy valami ilyesmi"

Én egyikre se.

2020. júl. 6. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Jó, de a társadalom mégis ezt csinálja.
2020. júl. 8. 21:28
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

"a társadalom mégis ezt csinálja"

Leginkább az, aki álértelmiségi. Azt mondja, hogy ez vagy az alapműveltség és igazából bele sem gondol, hogy annyi mindenre lehet már azt mondani, hogy alap műveltség, hogy az ember egész élete rá mehet az alapműveltségek elsajátítására.

Ezeket általában azért mondják, hogy egyrészt, saját magukat felemeljék másokhoz képest, másrészt, hogy fokozzák egy mű értéket, azért mert az a mű épp tetszik nekik.

2020. júl. 9. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ja, így már értem, köszi. :) Csak félek, hogyha nem ismerek egy "alapművet", akkor le fognak nézni. Viszont annyi mindenre mondják már, hogy alap, hogy nem lehet fejben tartani, de szinte már papíron sem.
2020. júl. 9. 16:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!