Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Doktori képzésre mennyi idős...

Doktori képzésre mennyi idős korig lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés
Ha valaki úgy dönt, hogy időa korban, pl. 60 évesen akar tudományos fokozatot szerezni, van rá lehetősége?
2020. júl. 3. 07:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*idős korban
2020. júl. 3. 07:44
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
igen, nincs megkötve
2020. júl. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Lehet, de minek?
2020. júl. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3


Én inkább azt a kérdést tenném fel, hogy másnak miért nincs rá igénye? Miért nem akar egy területnek a szakértőjévé válni?


------


Köszönöm a válaszokat.

2020. júl. 3. 13:23
 5/11 anonim ***** válasza:
5%
Doktori nélkül is lehetsz valaminek a szakértője. A kutatás az más dolog. Én 8 évet basztam el egy álom kergetésére ezért nem tudom nyugodt szívvel ajánlani - főleg hogy 60 évesen kezdje el -, de ez persze csak én vagyok. A doktori az nem a vége valaminek hanem a kezdete. Ezért mondtam hogy ugyan technikailag lehet, de sok értelmét nem látom.
2020. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, hogy lepontozták a válaszolót, pedig igaza van. A doktori valaminek a kezdete. Ha abba belevágsz, akkor miért nem lépsz még feljebb? 60 évesen már csak akkor érdemes, ha nem tud semmi értelmeset kezdeni az idejével az ember.
2020. júl. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Sok helyen már a 30 éveseket sem kifejezetten díjazzák. :) Konkrétan egy adjunktus ismerősöm mondja, hogy nem szeretik, amikor a munkájukban kiégett, magukkal mit kezdeni nem tudó emberek a fiataloktól veszik el a helyeket.
2020. júl. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7


Mindenki magának akar jó életet biztosítani, a 30-asok, és az az alattiak is. Az engem meg nem igen érdekel, hogy ki mit szeret, ugyanis a természettudományt a tudásra játtszák, nem szeretetre. Viszont az ilyen majmokat szívesen kitúrnám a munkahelyükről, akik már egy 30-ast is leírnak, amikor viszonylag még az is fiatal.

2020. júl. 13. 16:59
 9/11 A kérdező kommentje:

"Doktori nélkül is lehetsz valaminek a szakértője."


Ezt nem hiszem.


Nekem mondjuk nem 60 évesen lesz meg a doktorim, de ha úgy alakul, azt sem bánom. :D

2020. júl. 13. 17:01
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

De lehetsz szakértő doktori nélkül is... Pl a BSZKI-ban ha lehúzol pár évet még a szakértő titulust is megkapod. Tudod ezt nem hitre játsszák, hanem tudásra. :)

Azzal én se értek egyet hogy valaki leír egy harminc évest. Vagy akár egy kilencven évest. De be kell látni hogy pl az MTA már igen is leír egy 60 évest. Ugyanis pl fiatal kutatói ösztöndíjat egy 60 éves már nem kaphat. Ugyanis a fiatal itt nem arra vonatkozik hogy valaki a kutatói életpályájának elején jár, hanem effektíve tényleg a kort kötik meg.

2020. júl. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!