Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közoktatás utáni teendők: a...

Közoktatás utáni teendők: a lányom végzett a középiskolában, levelezős egyetemista lesz. Mik a hivatalos teendők munkavállalás, tb kapcsán?

Figyelt kérdés

Hova, mit kell bejelenteni?

1. Munkaviszony létesítéséhez mit kell tenni?

2. Tb ügyben mit kell tenni?

3. Családi pótlék már nem jár, nekem kell bejelenteni?


2010. aug. 2. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Adókártya kell csak, ha még nincs, apeh-nál lehet igényleni.

Illetve kötelező nyugdíjpénztári tagság, ezt pedig akármelyik számotokra legmegfelelőbb nyugdíjpénztárnál kell igényelni. Amúgy meg ha már lesz munkáltató aki alkalmazza, akkor az elmondja hogy még van-e valami amire szüksége van.

Tb ügyben semmit nem kell tenni úgy tudom.

2010. aug. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja és persze levelezősként, ha a munkáltató is támogatja, akkor lehetősége lesz igénybe venni a tanulmányi szabadságot is, de ezt a munkáltatóval kell megbeszélni, mert ha nem a munkaköréhez való szakot végez, akkor nem biztos hogy támogatják. De azért egy próbát megér.

Előző voltam...

2010. aug. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Meg kellene érdeklődni hogy jár-e a lányodnak START kártya, ez segíthet az elhelyezkedésben! Adókedvezményeket ad a munkáltatónak ha alkalmazza a lányodat.

Szerintem mindenképp jár, ezt is az apehnál kell igényelnetek.

2010. aug. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!