Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik szerint az amerikai...

Akik szerint az amerikai oktatás jó azok sose tanultak itt?

Figyelt kérdés

Cserediákként voltam kint és a középiskoláik eszméletlen könnyűek,az SAT még az érettséginél is könnyebb volt ráadásul sokkal tönn az "érdekes arc"

Iskolai lövöldözések nem ritkák

Hozzáteszem,hogy public school,nem pedig fizetős magániskola


2020. júl. 6. 12:23
1 2
 1/19 anonim válasza:
71%

Talán amiatt találják jobbnak, hogy ott még a legbutább magyarnak is sikerélménye van.

Tényleg nevetséges ott az oktatás színvonala.

2020. júl. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Az Egyesült Államokban egy egyetemen van olyan szintű oktatás, mint egy átlagos magyar gimnáziumban.
2020. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos az európai országok többségében is ezt tapasztalom. Több rokonunk tanul például Németországban, Svájcban, a híres neves finn oktatásban semmit nem tudnak nem tanulnak. Nagyon laza a rendszer, értem én hogy kímélni kell a gyereket, meg hogy az se jó ami itt megy hogy mindent is meg kell tanulni. De aki Magyarországból kerül ki egy másik oktatási rendszerbe, hogy hozzászokott az itteni feltételekhez, kinn vígan ellógatja a lábát. Persze nemzetközi teszteken általában alul szerepelünk pl PISA csak az a baj, hogy a magyar tanulok 90% el is h*lyéskedi ezeket a teszteket. Nem mérvadó szerintem túlontúl, amikor nálunk volt ilyen felmérő a tanulók többsége csak arra játszott, hogyha végez hamarabb haza mehet, így össze vissza beikszelnek írnak mindent, hiszen ilyenkor aki kész van elmehet. Nem osztályozzák utólag a teszteket, mert nem lehet, így nem is teljesítenek.

Persze nem azt mondom hogy az oktatási rendszerünk hibátlan, hanem hogy ezek a mérések nem mérvadóak.

2020. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem,hogy nyílván iskolától is sok függ ès vannak híresen sz@r iskolák pl Pesten a kisegítő sulik ahol rengeteg pl a disco csaj
2020. júl. 6. 15:43
 5/19 anonim ***** válasza:
30%
Nekem mindigis jobban tetszettek a keleti oktatási rendszerek, ahol rendesen leterhelik a diákokat és nem szegényekre meg gazdagokra osztják szét őket, hanem jobb és gyengébb képességűekre.
2020. júl. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
40%

Tanultam Magyarországon és Amerikában. Gyerekeik Amerikában. Az amerikait tartom jobbnak, eszem ágában sincs magyar iskolába járatni őket. Itt ugyan nem kapnak annyi lexikális tudást, de normálisabb országokban már rég rájöttek, hogy vannak ennél fontosabb kompetenciák, amiket a porosz rendszer nem ad meg.


Ha annyira hülyék az amerikaiak, gyenge a színvonal náluk meg nyugaton, a magyar iskola meg annyira minőségi, akkor fordítva kéne lenni a kompetencia felmérések eredményeinek. Nincs így! Ezek szerint a magyart még az amerikai is megelőzi minden téren. Az egyetemek világrangsorán sem a SOTE, BME, ELTE stb. van, hanem mind nyugati. A magyar nem is látszik kb. az 500.sorig.


Iskolai lövöldözésről pedig nem is hallottam felénk. Nem a gettóban éltünk egyik államban sem.


Ha annyira minőségi lenne a magyar oktatás, akkor a volt oktatási miniszter, Pokorni is szívesen járatná államiba a gyerekeit. Ő szakemberként, pedagógusként más utat választott.

2020. júl. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%
A kompetencia felmérések eredményei pedig a valóságot tükrözik. Személyen tapasztaltam, hogy mennyi magyarnak a szövegértése egy nagy nulla. Ott van rögtön az öszödi beszéd példának. De elég itt is beleolvasni pár kérdésbe. El kéne fogadni, hogy igenis semmit nem ér a sok magolás. Inkább tudjon a gyerek kevesebbet, de azt alaposan.
2020. júl. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%
Személyesen
2020. júl. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

6-os

A magyar oktatás sem jó de az amerikai kb a nullával egyenlő

Amikor kint voltam kb mindenből kitűnő voltam úgy,hogy itthon közepes tudtam lenni

Az egyetemeik többsége meg kb egy jobb középiskolával egyenlő

Ha te egyetemek alatt az MIT és hasonlóakra gondolsz akkor ki kell ábrándítsalak,kb semmi köze az amerikai oktatáshoz ugyanis ezek magániskolák ahová neked kemény milliókat kell fizetned,semmi köze az amerikai államhoz

Az Elte 150-200.mondjuk ami 29000-ből nem rossz de mondom az egyetem főleg a magánegyetem más tészta


Amúgy az amerikaiakról kb mindenkitől azt hallottam,hogy a többség milyen buta...

2020. júl. 7. 14:34
 10/19 A kérdező kommentje:

De én sose fogom megérteni ezt a nem a tudás számít dolgot

Ha nem a tudás számít akkor mi értelme iskolába járni?

Számla befizetést bárkitől meg tudok tanulni...

Normális országokban?Szóval szerinted Németország,Franciaország,Spanyolország nem normális ország?

2020. júl. 7. 14:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!