Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi átlagszámításnál...

Kelly2000 kérdése:

Érettségi átlagszámításnál mit vesznek figyelembe?

Figyelt kérdés
Orvosira szeretnék menni, de tavaly érettségiztem csak nem vettek fel, ezért idén újraérettségiztem kémiából és biológiából. A felvin azonban a jelentkezés és pontszámítás menüpontban valamiért 4 ponttal kevesebbet ír ki, mint amennyit a kalkulátor vagy én is számoltam. Megnéztem, hogy hogyan számol, és az érettségi átlagnál a tavalyi biologia eredményemet vette figyelembe az idei kémia helyett (az lett a legtöbb). Alatta azonban, ahol külön számítják az emeltek pontjait, ott az idei emeltjeim pontjait vette figyelembe. Ez valami hiba lehet, vagy szimplán én számolok rosszul?

2020. júl. 6. 19:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

amugy nem csak te vagy így.... van egy bioszos csoport ott is ment eddigi években is az értetlenkedés...


az egyik ismerősöm úgy járt, hogy izgalmában rosszul párosította az esszéket és ezért elrontotta a töri érettségijét. lemaradt orvosiról és újrajelentkezett, és újracsinálta a törit meg a bioszt. Jártasabb berkekben tudni lehet hogy az emelt 40.000 a közép meg 20.000 felett van. megcsinálta a törit és kiderült, hogy hiába csinálta újra a törit figyelembe se veszik :( ugye az iskolában se kap erről senki sem infót.... nah mindegy, szerencsére másodjára felvették :D

2020. júl. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!