Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem mellett hogy marad...

Egyetem mellett hogy marad időtők sportolásra?

Figyelt kérdés
Azokat kérdezem, akik olyan egyetemre járnak, ahol reggeltől késő délutánig kötelező órák-gyakorlatok vannak, este még tanulni kell, nem lehet csak a vizsgaidőszakra szorítani a tanulást, mégis sikerül heti 2-3x 1-2 órát rászánni a sportolásra? Lehetetlen vagy megvalósítható?

2020. júl. 11. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem lehetetlen annak, aki valóban oda való.

Pl. tesóm BME-n végzett informatikusként. Valaki megszakadt, ő hamar felfogta a tananyagot. Orvosis barátnőm szintén nem szenvedett, ellenben valaki még wc-re is alig jutott ki a sok tanulástól.

2020. júl. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Egyetem mellett volt igazán időm! (mű infós)
2020. júl. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Két egyetemre jártam egyszerre. Mellette minden reggel futottam 8km-t és minden hétköznap este karate edzésre jártam. Vizsgaidőszakban is.
2020. júl. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Mozgás nélkül nem is bírtam volna azt a terhelést, amit az egyetemen kaptam.
2020. júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Sok mindentől függ. Hány órád van és mikor, mennyit és hol és hogyan tanulsz, mit és hol és mennyit sportolnál, mennyi idő megy el készülődéssel és közlekedéssel... Más egy olyan egyetemistának, aki közvetlenül az egyetem mellett lévő kollégiumban lakik és papucsban át tud slattyogni egy perc alatt az óra kezdetére, nem kell sokat tanulnia mert könnyen és gyorsan megérti a dolgokat, nem kap időigényes feladatokat sem és mondjuk futni szeret, ami annyit igényel, hogy átöltözik, összeszedi a szükséges cókmókját és fut. Meg megint más, ha pl. sokat kell egyénileg készülnöd az órákra (pl. sokat kell olvasnod, sokat kell rajzolnod, sokat kell írnod, mindenféle projekteket kaptok) és sokat kell tanulnod (mert pl. úgy tanulod meg jobban, ha kézzel kijegyzeteled magadnak stb.), ha a könyvtárban szeretsz tanulni, ha valamilyen időhöz és/vagy helyhez kötött sport érdekel (pl. úszol vagy csoportos edzésre jársz), ha sok idő megy el a közlekedéssel.
2020. júl. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Egyrészt két félévben fel tudsz venni ingyen tesit (kötelező is a diplomához), ezzel egyrészt az benne is van az órarendedben, másfél óra, és azt a maradék fél órát, akár hétvégén is letudhatod egy futással vagy akármivel. Nálunk a koliban is van egy minimál konditerem, ott is tudsz bármikor edzeni, lemész órák után egy lazító edzésre és meg is vagy. Vagy amit a többiek is mondtak napi 15-20 perc futás csak belefér esténként. Mi így oldottuk meg eddig.
2020. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%
Egyetem, munka és 2 gyerek mellett is megoldottam, akkor te, akinek csak magadat kell ellátnod, meg fogod tudni oldani, ha akarod. Én este fél11kor jöttem ki a teremből, és utána még haza és olvastam is 1 órát alvás előtt. Belefér, csak akarni kell és csinálni, nem előre sírni rajta, hogy nehéz lesz. Elárulom: az élet csak nehezebb lesz, könnyebb nem.
2020. júl. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
* terem = edzőterem (mielőtt azt hiszed, hogy órám volt)
2020. júl. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!