Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elmaradhat a szeptemberi...

Elmaradhat a szeptemberi iskolakezdés? A koronavírus miatt?

Figyelt kérdés

Lehet hogy folytatódik az elektronikus tanítás?

Elég baj lenne, mert most is már rengeteg mindent kell bepótolni március közepétől már.



2020. júl. 11. 22:53
A kérdező szavazást indított:
Elindul az iskola szeptemberben
Nem indul el az iskola, csak mobilozás lsez
Nem tudni még, de félő
99 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
38%

Nincs szó róla.

Reménykedjünk, hogy nem hurcolják be hozzánk

az átmenőforgalommal sem.

2020. júl. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Én is imádkozom Istenhez. Remélem nem lesz mégegyszer ilyen borzalom.
2020. júl. 11. 22:56
 3/32 anonim ***** válasza:
17%
Először egy naptárat vegyél aztán egy kristálygömböt. :) Julius közepe lesz szeptember még odébb van
2020. júl. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
75%

Nem fog elmaradni.

Nem is akkor fog felpörögni a vírus, hanem október-novemberben. De szerintem akkor sem áll le a tanítás.

2020. júl. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
63%
Nekünk küldtek Neptunba még a tavaszi félév végén körüzenetet, hogy valószínűleg érinteni fogja az őszi féléves oktatást is a koronavírus ezért lehetséges, hogy megint online oktatás lesz.
2020. júl. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
30%

Istenhez hiába imádkozol. Ő tudna tenni ellene, hogy ne legyen koronavírus, de szarik rá.

Én valószínűnek tartom, hogy távoktatással kezdődik a tanév, de ez nagyban függ a helyzet alakulásától. Előfordulhat, hogy ahogy a környéken beindult (újra) a vírus, hozzánk is be fog jönni, pláne úgy, hogy boldog-boldogtalan megy a horvátokhoz nyaralni, és a hazaérkezőknek nem kell karanténba menniük.

Ráadásul az se jött be, hogy a meleg nem kedvez a vírusnak, vakcina sincs, szóval érdemesebb inkább a távoktatásra készülni, aztán szerencsés esetben mégsem lesz.

2020. júl. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
46%
6: Nyár végééig nem lesz magyarországon 2. hullám, hiszen Balaton szezon van akkor le kéne azt is zárni, ami elzárja a pénzcsapot a haveroknak. Majd ősztől lesznek komolyabb korlátozások. Addig nem is fognak tesztelni, csak ha muszáj. :)
2020. júl. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
70%

Ha felvesznek, most kezdeném el az egyetemet szeptemberben. Mivel minden új, így nem lenne szerencsés rögtön online tanulni. Ráadásul a barátkozást/ismerkedést is rendesen megnehezíti a covid, mivel sok egyetem nem fog tartani gólyatábort és ennél fogva a kari napok vagy a szokásos ismerkedős programok is a levesbe mehetnek (bár erről meg nem sokat tudni), és persze, ott van az internet, a nagy Facebook, ahol lehet ismerkedni, segítséget kérni, de az messze nem olyan, mint a való élet.

Nekünk a gimiben borzasztóan oldották meg az online sulit, bár nyilván minden intézmény eltér, így sokan lehetnek jó véleménnyel is az egészről.

Sok szülő az alsó tagozatos gyermekével otthon maradt, számukra ez óriási feladat lehetett, ami esetlegesen a munkából való kiesést is jelentette.

Sok családnak kellett beruháznia új elektronikai eszközre ( nekem is kellett venni egy laptopot, mert eddig nem volt és hogy az apám tudjon dolgozni, én meg tanulni, muszáj volt vennünk egy másik eszközt), ami megterhelte a családi kasszát.

Számomra nagyon hiányoztak az osztálytársaim is, bármennyire rühelltem egy-kettőt közülük.

Emellett sokaktól hallottam, hogy az iskolával járó napi rutinból teljesen kiestek és dekoncentrálttá váltak.

Annyi előnye nyilván volt, hogy a nem fontos tárgyakra talán nem kellett annyit készülni, bár szerintem ez sem teljesen igaz.

2020. júl. 12. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
55%
Kedved 6-os!Miért szerinted dúl Magyarországon a járvány? Mert, akkor lehet mégis értek vmit az imák:)
2020. júl. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
57%

Nem lesz távoktatás többet szerintem. Már csak azért se mert épp eleget tudunk a vírusról, hogy hogyan miként terjed. Gyermekek nagyon csekély eséllyel fertőződhetnek meg. Kórházaink nincsenek túlterhelve. Illetve több ténnyel is alátámasztható, hogy a digitális oktatás összességében nagyobb hátrányokat szült minthogyha folytatódott volna tovább a hagyományos oktatás.


Én sokkal valószínűbbnek tartom, hogy: Minden tanteremben lesz kézfertőtlenítő melyet be- és kilépéskor kötelező lesz alkalmazni. Valamint szünetben kötelező lesz a maszkviselés.

2020. júl. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!