Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a Debreceni Egyetemen egy...

Ha a Debreceni Egyetemen egy szabadon választható (tehát nem kötelező) tárgyból bukik valaki, de az átlaga jó, kaphat ösztöndíjat? Vagy bármilyen bukott tárgy esetén már nem?

Figyelt kérdés

2020. júl. 15. 12:59
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és TTK
2020. júl. 15. 13:00
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezen az egyetemen tanulok a BTK-n, és úgy tudom, hogy ettől még kaphatsz ösztöndíjat, mert az ösztöndíj indexedet és a súlyozott tanulmányi átlagod nézik, nem pedig azt, hogy milyen tárgyból buktál. Meg az is kérdés, hogy tènylegesen be van-e írva az elégtelen a tárgyhoz, vagy úgy buktàl meg, hogy el sem mentèl a vizsgàra. Mert ha be van írva a tàrgyhoz az 1-es, akkor rontja az átlagodat is, viszont ha nem is mentél el a felvett vizsgára, úgy csak "nem teljesített tárgynak" számít a kurzus, és bele sem számít az átlagba. Ettől függetlenül, bukott tárgy ide vagy oda, ha az átlagod alapján jogosult vagy rá, meg fogod kapni. :)
2020. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Még csak most lesz majd a vizsga (szemináriumi zh, amit májusban online nem "mertek" megíratni, de persze minden másból írunk), nekem ez a tárgy szab.válként szerepel, aztán nem is nagyon szeretnék még júliusban is készülni, ezért inkább elengedem. Jobb, ha el sem megyek?
2020. júl. 15. 13:15
 4/7 A kérdező kommentje:
írunk=írtunk*
2020. júl. 15. 13:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mész el a vizsgára, akkor bele sem számít majd az átlagba. Sok csoporttársam taktikázott így. De neked kell tudnod, hogy mennyire nehéz a tárgy, vagy tudsz-e esetleg puskázni, veszítesz-e valamit ha elengeded.
2020. júl. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Gondolom a kreditbüntit így is ki kellene fizetni.

Én úgy hallottam, hogy az elégtelen jegy nem számít az átlagba, csak az átmenő jegyeket nézik.

Egyébként 2 kredites tölteléktárgy, felvenni se lett volna kötelező, csak hülye voltam:D nem a legnehezebb (de kellően nehéz!), puskázásra abszolút nincs semmilyen lehetőség.

2020. júl. 15. 15:59
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyes sem számít az átlagba, akkor pláne nincs miért aggódnod. Kreditbüntit természetesen ki kell fizetni, de ezt nem nézik az ösztöndíjaknál. Ha az elégtelen nem húzza le az átlagod, akkor ígyis megkapod az ösztöndíjat.
2020. júl. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!