Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki kaphat az egyetemen szociál...

Ki kaphat az egyetemen szociális ösztöndíjat?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok hátrányos helyzetű ( a tesóim idősebbek így egyedüli gyereknek számítok, a szüleimnek meg van munkahelye) de van egy tartós betegségem. Az számít?

2018. okt. 17. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell tölteni vmilyen nyomtatványt a legtöbb egyetemen és pontokat kapsz (pl betegség 3 pont, árvaság 5 pont, egyetemenként máshogy van). Egy bizonyos pontszám esetén jár csak a szociális ösztöndíj. Önmagában a betegség lehet elegendő, ha annyira súlyos, de vannak tartós betegségek pl aszma amire viszont nem is adnak pontot. Az egyetem vagy a HÖK oldalán, facebook csoportban vagy vhol biztos fenn van nálatok hogyan lehet ezt igényelni és mire adják meg.
2018. okt. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg az egy főre jutó jövedelem a háztartásban is elég fontos tényező ezeknél a számolásoknál. Az egyetem honlapján biztosan fent van a pontszámítás módszere, valószínűleg ki tudod számolni, hogy neked kb hány pontod lenne.

Utána pedig vagy fent vannak ugyanúgy a pontszámok alapján az ösztöndíjösszegek, vagy megkérdezed a többieket, hogy ők hány ponttól kaptak pénzt.

2018. okt. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a választ! :)
2018. okt. 18. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!