Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közgazdász diploma jó ugródesz...

Közgazdász diploma jó ugródeszka zöld kártyához?

Figyelt kérdés
A hivatalos oldalon a közgazdász végzettség olyan kategóriába esett, amit elfogadnak a bevándorláshoz. A való életben el lehet helyezkedni közgazdászként Amerikában? A zöld kártyához tényleg hozzájárulhat?

2020. júl. 16. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kifejezetten. Gondolj bele közgazdászból kint is van bőven. Olyan végzettség kell, amivel még itthon találsz olyan munkaadót aki vállalja hogy kint majd foglalkoztat. Tehát már itthon munkahelyet kellene találnod ahol azonnal kezdhetsz amint kiérsz, és a cég vagy munkaadó vállalja érted a "felelősséget" és ezt írásba is adja.

Józan paraszti ésszel meg miért tenné ezt meg egy bevándorlónál, mikor ugyan olyan végzettséggel találhat amerikai munkavállalót is?

2020. júl. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pedig a követség oldalán jó értékelést kapott. Viszont ha Magyarországon dolgozok multinál, akkor simán meg van az esély, hogy áthelyezhetnek mondjuk Amerikába, nem? Így a cég már a szponzorom, tudják hogy milyen minőségű a munkám stb, be tudnak ajánlani?!
2020. júl. 17. 10:18
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Még nem hallottam olyan közgazdászról akit Amerikába helyeztek. De persze minimális esély van. De Miért szeretnél kimenni? A pénz az több, igaz, de a kiadás is rengeteg. Nem olyan egyszerű kikerülni, erre készülj fel.
2020. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én sem hallottam még ilyet sajnos. Egyébként vonz az USA, kíváncsi vagyok hogyan állnám meg a helyem. A kijutás nagyon necces, tudom de megpróbálok minden követ megmozgatni, amit csak lehetséges. :)
2020. júl. 17. 17:40
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Ott a marketing kifejezetten keresett szakma.

Ha tudsz oroszul, az is felkeltheti a figyelmüket.

2020. júl. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként meg az USA egyre szarabb. Nem ajánlom.
2020. júl. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5ös, igen amerikai állampolgárokat keresnek. De ha már bevándorlót alkalmaznak akkor olyan munkakörre amire nálunk nincs megfelelő ember.
2020. júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!