Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akkor is jól jön egy jó...

Akkor is jól jön egy jó diploma,ha nem azzal szeretnék foglalkozni és nem szeretném igazán csinálni?

Figyelt kérdés

Szülők mondják,hogy ne hagyjam abba a tanulást. (Nekik nincs diplomájuk.) Szeretek tanulni,ez nagy előny,de ahova jelentkeztem mégse az lenne az én jövőm. Szerencsémre fel se fognak venni,viszont így is azt szeretnék,hogy jövőre menjek valamilyen szakra. Nekem van konkrét tervem,bár ahhoz angolt-akár németet is- meg kell,hogy nyomjam.(Angolt sajnos alapoktól kell kezdenem) Filmművészeti irány volt már jó ideje az én nagy álmom,de mindig próbáltam elnyomni,nem mindenkinek jön össze,ezért elég kilátástalan. (Ezen belül színészi,rendezői,de akár a háttérmunka is érdekelne) Ez az az ok,amiért szülőknek ezt nem mondtam,mert nem biztos állás.

Most már azért kezdek tiszta fejjel gondolkozni,tehát azért egy logikus terv kéne,nem csak erre irányul az érdeklődésem szerencsére,de ez az amibe hosszútávon igazán otthon érezném magam.

Az a baj,hogy nem tudom mit kéne tennem. Továbbtanulni,hogy legyen azért valamim,ha az életben mégse jönne ez az egész össze vagy ahogy elgondoltam dolgozni (amit amúgy is szeretnék pénz miatt),keresni,nyelvet tanulni és kimenni megpróbálni? (Vagy akár egy ilyen egyetemre felkészülni?)

18/l


2020. júl. 23. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
98%

Mi az a szak amire menni fogsz?

Szerintem mindenképp el kéne végezned, még ha nem is az a "jövőd". Mert legalább ha még se jön össze a masik irány akkor ez ott lesz mentőövnek.

2020. júl. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy olyan diplomám, amit sosem használtam, mégsem bánom, hogy megszereztem.

Nemrég elhelyezkedtem egy új munkahelyen, ahol csak azérz kaptam magasabb beosztást, több fizetést + nyelvvizsgapótlékot, mert diplomám van. Pedig semmi köze a mostani foglalkozásomhoz.

Szóval egy diploma bármikor jól jöhet.

De az is fontos, hogy szeresd, amit csinálsz.

Te még nagyon fiatal vagy, rengeteg lehetőség van előtted.

Én még most 36 évesen is tanulok, megint jelentkeztem egyetemre.

Az álmaidat ne add fel. De a szüleidet is megértem.

Amiben biztos vagyok az az, hogy a mai világban több lábon kell állni.

2020. júl. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasznos. Nem azon a területen dolgozom, de sok olyan projekt van, ahol feltétel a felsőfokú végzettség. Ha nem lenne diplomám, akkor nem vehetnék részt bennük.
2020. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!😊

Gyógypedagógia lett volna,még csak nem is olyan szak,ami jól keres 😂 de küldték is az sms-t,hogy nem,de már itthon jött a ,,akkor most hogyan tovább?" kérdés. Most egy okj-t se tudnék választani:/

2020. júl. 23. 20:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Pótfelvételi?

Nekem egyik szakom sem indul idén a 3-ból, amit választottam.😠

2020. júl. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyógypedagógia szerintem nagyon szép szakma. Bár attól hogy engem érdekel, nyilván téged nem fog. Viszont. A pedagógus pályáknak nagy előnye, hogy mindig lesz munka. Bármi van, ha most nem is, de később elhelyezkedhetsz benne, szerintem elég család barát munka, ha gyereked lesz meg terhes leszel ne fizikai munkát végezz stb.

Előny ha van, aztán elhelyezkedsz abban amit csinálni szeretnél, és ahogy írták előttem ez megmarad mentőövnek.

2020. júl. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!