Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fel kell adnom az álmomat,...

Fel kell adnom az álmomat, hogy egyetem (pszichológia) alatt nem itthon leszek? Lehetséges egyszerre tanulni, dolgozni, kutyákkal napi 3 órát lent lenni és aludni is? 19/L

Figyelt kérdés

Szép napot!


Mindig is az volt a vágyam, hogyha egyetemre sikerül bejutnom, akkor kollégiumba költözök, kilépek a szülői házból. Szeretem apámat, és szerinte minek mennék kollégiumba, hiszen itthon mindenem megvan és kényelmesebb is, egyszerűen sok. Szerinte jó, hogy mindig kritizált/kritizál engem, mert így magammal szemben kritikus vagyok és a hibáimat próbálom kijavítani és jobbra törekedni. Csakhogy 19 évesen már elegem belőle, hogy összetörik egy 250 ft-s pohár és két órán keresztül az odafigyelés hiányáról és annak az életben bekövetkezendő baleseteiről beszél, meg mert engem ez nem érdekel, mert csak egy pohár, máris belexarok az egészbe és ez nem csak a pohárról szól, hanem odafigyelés, stb, stb stb. Nem háborgok és idegesítem fel magam egy problémánál, hanem egyből a megoldást szeretném megtalálni, akkor belexarok az egészbe, mert nem nézek ki idegesnek.


Sokáig össze voltunk nőve, mind a mai napig szoros a kapcsolatunk, de már nem vagyok kislány. Mondtam neki, hogy elég volt, hagyja abba, ne kritizáljon, de szerinte ő ezzel nekem jót tesz, és huszonévesen már nemfog kritizálni, ugyanis belátom, hogy amiket mondd, az tényleg úgy van és nem rontom el. Aha, mondjuk a reálisság kedvéért, hogy ez nem így lesz.


Tehát szeretnék kicsit önállósulni, szocializálódni, ugyanis a kortársakkal nehezen megy... ergo barátok nincsenek, vegyülni sem tudok, iskola után pedig egyből haza, mert nincs kivel mit csinálni, valakikkel lenni.


A probléma az, hogy van két kutyám. Egyiküket nem érintené meg, ha 1-2 hetente tolnám haza a képemet, mert apám neki a szívszerelme, de a másik kutya... 3 napig nem voltam itthon, a megtestesült jókedv bús lett, csak feküdt, mindig hátranézett séta közben, hogy hol vagyok... vele nem tudnám megtenni ezt. Plusz, apámnak lenne megint egy idegbecsípődése, senki nem segít neki levinni a kutyákat, most már közel egy hete intézem az összes bevásárlást, kenegetem, viszem a kutyákat, ahogy szoktam.


Mit tudok csinálni? Szívem vágya a kollégium, de ez nem megoldható, az albérlet pedig drága, dolgoznom kellene mellette, de így a kutyák jöhetnének, max esetleg az orvosi költségekbe apám beszállna, mint az oltások, merthogy a lakás a miénk, kis költségvetésű, így kis fizetésből is simán lehet kijönni itthon, pláne ha eggyel kevesebb emberre kell fizetni.


Következő évben kezdem az érettségi előkészítőt, ami 2 éves. Utána szeretnék menni.


Ti mit tennétek? Esetleg a két év alatt vállaljak diákmunkát és egyetemig gyűjtsek?


2020. júl. 24. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
6%

12 szabály - t ismered, mint leendő pszichológus?

Ebben is van idő menedzsment info, ami segíteni fog.

Ezen kívül ismerd meg a GTD-t (get things done). Pomodoro nagyon hatékony tanulásban. Az időmenedzsment a stressz oldó eszközök alapja.

Hangoskönyvet lehet tanulni kutya futtatás és sport közben.

2020. júl. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Következő évben kezdem az érettségi előkészítőt, ami 2 éves. Utána szeretnék menni."


Ergó 22 évesen kezded el. Hova 3 évre tervezni? 3 Év alatt annyi pénzt összeszedsz, hogy 3 évig lesz albérleted.

Azt meg hagy ne mondjam, hogy én elég nyugodt ember vagyok, de volt, hogy egy nap 2 kávét ettem + 1 szendvicset, nem még kutyákkal szaladgáltam 3 órát vizsgaidőszak közepén napi 3 órát.

2020. júl. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Szia. Pszichológus vagyok. Apud kritikus hozzáállása kifejezetten káros, és nem lesz jó hatása rád, főleg nem hosszú távon. Tudok róla szakirodalmat küldeni ha nem hiszi el neked, bár csak angolul.


Egyébként ha a kutyád ennyire számít rád, az lenne a megoldás ha olyan albérletbe mennél ahol megengedett a kisállat tartás.

2020. júl. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hármas: Szerintem is, de felőle lehet mutatni neki bármit, nem érdekli. Mindegy, hogy én mondom neki azután, hogy olvastam, könyvben van írva vagy egy általa olvasott cikkben, ő úgy csinálja, ahogy szerinte a legjobb. Ugyanígy a kutyás témánál. Szerinte amíg tud futni a kutya, addig nem kövér, közben már elvettem a száraztápot, nem engedem, hogy megemelje a vacsorájuk adagját, mert igenis kövér az a kutya, amelyiknek én vagyok a szívszerelme (másikkal nincs gond). A kutyákról csak akkor hisz el bármit, ha szakember mondja neki szemtől-szembe, merthogy a neten írhatnak bármit, a könyvekben pedig általánosságban írnak. Amit meg én mondok, mert gyakran nem értek egyet és elmondom a véleményemet, azzal jön, hogy "igen, mert te és a nagy élettapasztalatod", közben ugyanannyira ért a kutyákhoz, mint én, csak más a véleményem.


Persze, olyanra gondoltam, ahol megengedett. Csak hát, két közepes testű kutya. Nem rongálnak, nem ugatnak, de mégis közepes testűek és szőröznek (bár nem akarok majd bútorozott lakást, hátha lenne valami, amit nekem kellene fizetnem).

2020. júl. 24. 12:43
 5/6 anonim ***** válasza:
32%
Nem érdemes ennyire előre gondolkodni. 3 év sok idő, addig nagyon sok minden változhat, simán lehet hogy a kutyák is meghalnak addigra.
2020. júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fhu, ez rengeteg idő, addig még sok víz elfolyik a Dunán. Elsősorban az erettsegikre koncentrálj, nagyon sok pontot kell belőle osszeszedned, illetve a nyelvvizsgakra. Ha közelebb leszel az egyetemhez, hidd el, tisztul ülni fog már a kép.


Egy pszichológia szakos hallgató

2020. júl. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!