Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik a hallgatókkal,...

Mi történik a hallgatókkal, ha tönkremegy egy Egyetem?

Figyelt kérdés

Olyan Egyetem hallgatója vagyok, amely szakaira idén összesen már csak 5-en jelentkeztek. Már semmi értelme fenn tartani nekik az épületet ilyen célra.

Volt már bárkinek ilyen tapasztalata?



2020. júl. 25. 07:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan esetről tudok, hogy nem az egész egyetemet szüntették meg, hanem az egyik szakjának az akkreditációját vonták vissza, azaz nem adhatott ki az adott szakon többé diplomát, miközben az adott szakra beiratkozott hallgatók jártak, még harmadévesek is. Ez esetben egy másik egyetem jelezte, hogy a pórul járt hallgatókat átveszi azonos szakra. Persze az átvevő egyetem tanterve egy kicsit más volt, így nem minden teljesített kreditet fogadtak el, de a nagy többséget igen, így évveszteség nélkül lehetett folytatni annak, aki akarta. Gondolom, ha egy egész egyetemet szüntetnek meg, akkor ugyanez működik. Ha nem érzed biztonságban magad, az egyetem megszűnése előtt is nyugodtan átjelentkezhetsz más egyetem azonos szakára.
2020. júl. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem magyar, hanem angol egyetemen tanulok, de azért elmesélem. A mi sulinkba 25 ezer diák jár, viszont foglalkozik felsőoktatás mellett más jellegű dolgokkal is, mint például a szakmák, érettségik stb.

Mivel durván EU által támogatott hely volt, így kissé megszorult a BREXIT miatt. Az egész ott kezdődött, hogy nem indítottak pár szakot, helyette mindenkinek ajánlottak egy másik szakot azonos karon, így kijöttek a létszámok a szakra.

Utána jött az, hogy kirúgtak egy jó pár tanárt, például három olyat is aki tanított engem. Felajánlották nekik, hogy ennyi főnek fel kell mondania a karon, de ha nem mondanak fel, akkor majd a vezetőség fog dönteni. Végül azok at előadók maguk választották a végkielégítés miatt. (Elég jól kaptak, 10+ ezer fontot)

Utána úgy folytatódott, hogy a hét épületből bezártak egy-kettőt. Minden karnak külön épülete volt ugye, de például most minket felraktak egy szinttel feljebb, a földszintre meg az első emeletre betették a szemészeket és a közgazdászokat.

Most például karunkon belül, legalább 10 féle informatikai szak volt, ezt mind megszüntették, mostmár csak 3 darab alapképzés van. (Előtte voltak olyanok mint otthon a FOSZK-ok). Így szakonként több fő lesz, nem oszlik 10 fele, úgyhogy ezzel viszonylag meg is oldották a probléma nagy részét, már nem hallani anyagi gondokról.

Hogy más karokon milyen leépítés volt, azt nem tudom. Ez nem fog szóba jönni, de ha valami miatt elkéne küldeni a diákokat, akkor átvenne minket egy másik egyetem, amúgyis máshova tartozunk (bár ők messzebb vannak kicsivel). De Angliában amúgy sincs olyan szigorú kredites dolog. Azt nézik, hogy van ezen a területen 2 befejezett éved és felvesznek, nem olyan bonyodalmas itt.

Egyik előadóm említette, hogy maga az intézmény magánkézben van és ezért nem kap annyi támogatást, de például a felsőoktatási része egy állami egyetemhez tartozik, az hozza inkább a pénzt nekik.

2020. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!