Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen dolgokat kell venni...

Milyen dolgokat kell venni 9.-be? Olyanra gondolok, lefűzhető mappa, tudományos számológép, füzetek..... miket lenne érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 26. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem sosem volt szükségem lefűzhető mappára.

tudományos számológép kellett.

füzetek (nekem mindenre a4 spirál vált be), vonalzók, körző, ceruza (geomatriára), radír, tollak (tollal kellett írni), könyvborítók, stbstb

2020. júl. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kellett lefűzhető mappa is. A tételeket már kilencediktől kezdve kidolgoztuk, megkaptuk aztán abba gyűjtöttem. Sima mappám is volt, amibe az "el ne hagyd" órai gyakorlós lapokat tettem. Ezentúl A4-es spirál füzetekbe írtam a fő tárgyakat, a melléknek meg vettem valami legolcsóbb pici füzetet. Tőlem jóval okosabb számológépem is kellett:D Órákra kell toll (kék-piros), valamilyen szövegkiemelő, radír-ceruza, körző-vonalzó.
2020. júl. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Egy tollal meg néhány füzettel már el lehet boldogulni.


Számológép, mappa hasznos.

2020. júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

toll, szienstoll (legalább piros és zöld) szövegkiemelő(opcionális, de nagy segítség), postit.


én mindent amit írtunk kockásba írtam mert több minden elfér egy oldalon. nekem sok olyan órám volt amin rajzolni kellett, ahhoz sima lapú füzet a legjobb.


amire figyelj. a papíron a vonalak minél világosabbak legyenek, így átláthatóbb lesz amit írsz.

a papír ne hajszálvékonyfajta legyen mert egy radírozástól elszakadhat, vagy minden átlátszik rajta amit tollal írsz.

első hétre 1 füzetet ahsználj minden tárgyhoz, és mérd fel mennyit fogtok írni.


ha nagyon keveset, akkor lehet az A5, vagy ilyen jegyzetfüzet elég.

ha írtok azért de heti 1 óra van, akkor felesleges a spirál mert sokkal több lap van benne

ha írtok és sok órád van (pl matek) akkor 1 spirált kezdj használni.


a 30cm-s vonalzó használhatatlan lesz a legtöbb órán, kicsiket szerezz be. hibajavítót szeruntem nem érdemes használni, inkább szokd meg hogy figyelsz és nem írsz félre dolgokat. dolgozatkor úgy sem használhatod.


photomath telefon app simán megoldja az egyenleteket, függvényeket is, ábrázolja is neked őket. talán ennyi elsőre :)

2020. júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Számológépből a casio fx ce x-et javaslom, mert tud egyenleteket megoldani és legálisan használható az érettségin. Ezen kívül ahogy előttem írták spirálfüzeteket érdemes venni (Tesco, Auchan, stb) augusztusban. Legyen rengeteg tollad és néhány ceruzád is.
2020. júl. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 9.-ben semmi új dolog nem kellett az előző évekhez képest. Éppen csak néhány tanár órájára nagy (nem feltétlenül spirálos) füzet kellett.
2020. júl. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak az érettségire javasolt számológép volt az, ami speciálisan új volt a gimi elején. Minden más csak úgy, mint az általánosban.
2020. júl. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én informatikát tanultam szakgimiben és ezekre volt szükség 9. osztályban:

-füzetek(nagy méretűek és sok laposak)

-toll(ebből nagyon sok fog kelleni)

-ceruza(színes is a függvények miatt) + radír

-tudományos számológép, amely ,,szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas"-> magyarul az érettségin is használhatsz

-lefűzhető mappák(papírokhoz,a szakmaihoz kapcsolódó tankönyv részletek tárolásához, tételekhez és (töri) esszékhez is)

-vonalzók(több méretben), szögmérők

-körző(külön minőségibbet kértek, ami nem megy tönkre gyorsan)

-szövegkiemelő, jelőlőcímkék


-ha nem kaptok négyjegyű függvénytáblázatot akkor azt is érdemes megvenni pluszban egy tankönyvboltban. (Mi nem kaptunk kilencedikben)


+ amik a szakmai órákhoz kellettek( nálunk: kesztyű, csavarhúzók, szoftverek otthonra stb..). Értelemszerűen, ha technikusin tanulsz(ez nem derült ki a kérdésből) akkor ahhoz kapcsolódót dolgokat kell megvenni. Viszont a tanárok elmondják ezeket az első 1-2 hétben.

2020. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!