Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű matematika...

Emelt szintű matematika érettségin lehet használni tudományos számológépet?

Figyelt kérdés
A leírásban csak annyi szerepel, hogy "zsebszámológép", ami ugye relatív fogalom...

2018. jan. 18. 19:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Persze sejtem, hogy nem lehetne, de mivel a felügyelő tanár nem lehet szaktanár, nemigen veszi észre a különbséget egy "+,-, gyök"-ös, illetve egy függvényt ábrázolni képes masina között.
2018. jan. 18. 19:39
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Amennyiben lebuksz vele, akkor elcseszted az egész érettségidet. Kell neked ez ennyire?


Minek mész emeltre, ha nem tudod?

2018. jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értek én ám a matekhoz, csak éppen nem sejtem. Vagy fordítva... F@$ztudja, nem is ez a lényeg, hanem az, hogy jó egyetemre kerüljek be bármi áron, és hát ugye a cél szentesíti az eszközt.

A lebukás esélye nem fenyeget, ugyanis két számológéppel indítok, mindkettő tokja szép fehér, és úgyis csak a kezdés előtt ellenőriznek, a "nem szaktanár" kolbászolhat, de már úgyse veszi észre a különbséget. Hehe.

2018. jan. 18. 19:49
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk az volt a megfogalmazás, hogy ami már tud függvényt kirajzolni, olyat már nem szabad használni. De aztán senki nem nézte meg, hogy milyet használunk. Mondjuk értelme se nagyon lett volna ilyet bevinni, mert nem volt egy olyan feladat se amihez igazán kellett volna.
2018. jan. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Töki. Aztán szerinted egyetemen mi lesz? Bekerülsz és ...?
2018. jan. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

A jó egyetemmel egyet jelent, hogy úgy fogsz szopni, mint a borjú. Szóval jobb megedződni.


Amúgy meg, ha elolvastad volna az eddigi emelt matekok első oldalát, tudnád, hogy milyen szintig szabad számológépet használni.

2018. jan. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: használhatsz, de ha nem írod le a művelet végrehajtásának módját, hanem csak bepötyögöd az egészet, azért nem jár pont.
2018. jan. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk tavaly azt mondták, hogy olyan számológépet szabad használni a vizsgán (középszinten és emelt szinten is ), amely szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas. Nálunk is volt, akinek nagyon spéci számológépe volt, ami szinte mindent tudott...törtek, egyenletek, logikai műveletek, integrál, komplex számok, függvények stb. és nyugodtan használhatta. Nálunk például meg sem nézte senki, de szerintem különben is hülyeség lenne, mert ránézésre ezt nem igazán lehet megállapítani és nem fog senki nekiállni nyomogatni, hogy hú, akkor mégis melyik gép mit tud... Valamint egyébként valóban a legtöbb feladat olyan, hogy mindent le kell vezetni, leírni stb., tehát nagyon extra funkciókra nincs is szükség.

Szóval szerintem nem lesz belőle gáz, de ha gondolod, akkor kérdezz rá a matek tanárodnál.

2018. jan. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!