Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sok olyan diák van aki nem...

Sok olyan diák van aki nem képes fizetni a Diákhitelét?

Figyelt kérdés
Mert nem úgy jönnek össze az anyagiak.
2020. júl. 27. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2020. júl. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Laylah ***** válasza:
Max. azok, akik végzés után 3 hónappal még nem kezdtek el dolgozni. Havi 8-10 ezer Ft nem egy nagy kiadás (legalábbis nekem annyi, 2016 óta 10k alatt van még mindig, de tudtommal nem is lépheti túl a fizetés 10%-át).
2020. aug. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit több mint 5 ezerről indult 4 éve. Akkor dolgoztam 4 órás minimálbérre bejelentve. Az kicsit több volt mint 10%, de nem döglöttem bele. Tavaly 11 ezer volt úgy, hogy bruttó 210-re voltam bejelentve. Azt kicsit sokallottam, de még nem vészes. Most viszont ha nem lenne törlesztési moratórium, 8500-at kérnének úgy, hogy a bejelentett jövedelmem zéró. Na ez már rablás, szerencsére nem kell fizetni.
2020. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Laylah ***** válasza:
2016-ban Angliába mentem, és hát a magyar szerveknek nem szóltam róla, csak utólag, mikor visszajöttem. Ez esetben lehet, hogy munkanélküliként tartottak számon? Viszont azóta bő két éve van bejelentett magyar munkahelyem, és évente 1000 Ft alatti összeggel emelik csak meg a törlesztőt. Igazából nekem már lassan mindegy, Angliából a felét már előtörlesztettem, jelenleg olyan 400-450 ezer van még belőle. Jövőre letudom.
2020. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2016ban végeztem akkor kezdtem el dolgozni kb 950 körüli tartozásom volt.


Amúgy először 6600 Ft volt aztán évről évre nőtt. Elvileg a fizut is nézik. Most 12ezret fizetek havonta 600 ezer körül van még. De év végén vagy év elején tervezem az egészet kifizetni egyben hogy megszanaduljak tőle.


Amúgy szerintem most már kedvezőbbek a feltételek mint régebben. Nem olyan rossz dolog ez. És nem szakadsz bele tehát nem vállalhatatlan a fizetés.

2020. aug. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!