Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha Szerbiában le érettségizek...

Ha Szerbiában le érettségizek Magyarból, Matekból és egy szaktantárgyból, és Magyarországon le éretségizek Történelembő, azt elfogadik az egyetemen?

Figyelt kérdés

2020. júl. 28. 19:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Milyen szakra mennél? Egy emelt szint mindenképpen kell a magyarországi egyetemekre.
2020. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Fizika
2020. júl. 28. 22:46
 3/15 A kérdező kommentje:
Vagy valamiben mérnöki szak
2020. júl. 28. 22:46
 4/15 anonim ***** válasza:
Ahhoz nem lesz elég. Mérnök/fizikus szakra a matek mellé kell még fizika vagy informatika. Töri viszont nem szükséges. Matekbol vagy fizikábol (vagy informatikábol) emelt szintű érettségi kell. Ez feltétele az itteni továbbtanulásnak.
2020. júl. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen tudom de nekem kell felvételi vizsgát írnom az egyetemre ami fizika/matek emeltszintűt lenne.
2020. júl. 28. 22:51
 6/15 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem. Milyen felvételi vizsgárol beszélsz? Otthon vagy Mo.-on írod?
2020. júl. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

[link]

Ezen az oldalon azt írja kell töri érettségi

2020. júl. 28. 22:55
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez a magyarországi diákokra vonatkozik. Mellesleg: itthon idegen nyelv is kell. Te leteszed otthon az érettségit, az elég. Emellé Mo-on csak a szakodnak megfelelő tárgyakat (pl. fizika/info) kell pluszban letenned.

2020.tol követelmény, hogy legyen egy emelted is, mérnök szakirányban, ahogy írtam, matekbol és/vagy fizikábol (informatikábol), esetleg biologiábol vagy kémiábol kell lennie az érettslgidnek.

2020. júl. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm is matek, magyar és szaktantargybol eretsegizet és azért nem veték fel mert nem volt töri eretsegie. Báris az egyetem ezzel indokolta hogy nem veték fel.
2020. júl. 28. 23:03
 10/15 anonim ***** válasza:
Milyen szakra nem vették fel?
2020. júl. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!