Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van-e rá mód, hogy szaktantárg...

Van-e rá mód, hogy szaktantárgyból ne keljen érettségiznem?

Figyelt kérdés
Szakgimnáziumban tanulok, jelenleg 10.-es vagyok. A szak amit választottam már nagyon nem tetszik, nem is nagyon megy, az érettségi tuti nem menne a szakmai tárgyból. Mikor jelentkeztem továbbtanulni, akkor még nem volt kötelező a szakmai érettségi, ha jól tudom. Valahogy kilehetne-e bújni alólla? Hallottam olyat is, hogy felmenthetem magam a tárgyból, de ezt nem értem. (Jöhettek azzal, hogy menjek át másik szakra/suliba, de nem akarok! Akkor újrakéne kezdenem. A szakmai helyett biológiából szeretnék érettségit tenni, ami sokkal jobban megy. Később felső oktatásban szereték tanulni, oda viszont felesleges a szakmai érettségi, viszont a biológia szükséges.)
2019. ápr. 13. 09:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Arra nincs lehetőséged, hgy gimnáziumba jelentkezz át? Akár esti tegozatra is, és akkor ott érettségizhetnél.
2019. ápr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudod másképp megoldani, csak gimnáziumba iratkozással. Ez egy embertelen értelmetlen törvény. Vagy szándékosan megbuksz a szakmai érettségin és utána jelentkezel javító érettségizni egy gimnáziumba, ahol szakmai vizsga nélkül kitöltik a bizonyítványodat, mert a gimnáziumban szükséges 5 tárgyad meglesz. Viszont akkor nem mehetsz azévben továbbtanulni, mert csak ősszel lesz érettségi bizonyítványod.
2019. ápr. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!