Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az a "nyugdíjas igazolvány"?

Mi az a "nyugdíjas igazolvány"?

Figyelt kérdés

Kollégiumi jelentkezéshez kell az egy háztartásban élő nagymamámtól.

A Google-ön rákeresve semmilyen hivatalos okmányt nem mutat.


2020. júl. 29. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Ha valaki nyugdíjba megy, a hivatalos eljárás során kap egy ún. azonosító számot, amely őt jelenti a Nyugdíjfolyosító Igazgatóság számára. Erről az azonosító számról kiállít egy kis formátumú "IGAZOLÁS"-t, amely zöld színű betűkkel íródott.

A törzsszám formátuma a következő: (ez csak példa): 785-92543-0.

Szerepel még rajta a nyugdíjas neve, lakcíme, és annak dátuma, amikor az igazolványt kiállították.

Kérdésem, a kollégiumi elhelyezésedhez mi köze a nagymamádnak? Ő a nevelőszülőd, vagy a gyámod? Ha nem, akkor a kollégiumnak semmi köze a nagymamád nyugdíjához, mert az nem tartozik a családod bevételéhez!

2020. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors és pontos választ, sikerült is megtalálni!

Egy háztartásban él velünk a papám halála óta.

2020. júl. 29. 14:20
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

1-es vagyok.

Az, hogy nagymamád egy háztartásban él veletek a papád halála miatt, az sajnálatos dolog. De a kollégiumi elhelyezésedhez ennek semmi köze. A nagymamád azt csinál a nyugdíjával, amit akar. Ha akarja, megeszi, feléli az egészet, ő nem köteles Téged ellátni, és nincs köze a Te szociális helyzetedhez. Én nem adnám be az ő nyugdíjáról szóló igazolást, hacsak nem annyira kevés a nyugdíja összege, hogy a szüleid anyagi gondoskodására szorul ő is!!!

2020. júl. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon köszönöm!

Azt gondoltam - ezek szerint tévesen -, hogy mindenkinek le kell igazolni a jövedelmét, aki egy háztartásban él velem.

2020. júl. 29. 15:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"(...) egy háztartásban élő .."


Az előző végig félrevezetett. Előszor is: igazolást kell kérned a területileg illetékes Kormányhivatalból, az ugyanazon háztartásban élőkről. Ha a mama ott szerepel a mama, vagyis be van oda jelentkezve,akkkor igenis neki is kell a jövedelmét számolni. Tudom, nem egy szoc ösztöndíjas, és koleszos jelentkezést vittem végig a gyerekemmel.

2020. júl. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak van igaza, mivel együtt éltek, igenis számít a nagymamád jövedelme, vagyis a nyugdíja.
2020. júl. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!